Юрія Сиротюк: «Вільнюський саміт визначить східний кордон Европи»

Юрія Сиротюк: «Вільнюський саміт визначить східний кордон Европи»

18.10.13 17:24 0 478
«Саміт Україна-ЕС у Вільнюсі в листопаді 2013 року визначить не лише східний кордон Европи, але й визначатиме геополітичну ситуацію на континенті на роки вперед. Для України важливе цивілізаційне повернення до Европи та остаточний відрив від окупаційного минулого, для Европи – усунення дилеми: Україна як найбільша европейська країна буде в лоні европейських націй, і східний кордон України стане східним кордоном Европи, а чи Україна потрапить під геополітичний каток Кремля, і Европейський Союз матиме на кордоні зону постійної нестабільности», – заявив заступник Голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода», народний депутат України, член парламентського комітету з питань національної безпеки йоборони Юрій­­­­­ Сиротюк під час прес-конференції на тему: «Україна за місяць до Вільнюського самміту», що відбулася 18 жовтня 2013 року в представництві «Свободи» у Брюсселі (Rue de la Science, 14-в).

Юрій Сиротюк, спілкуючись із журналістами, зазначив: «Можливе підписання Угоди про асоціяцію України з Европейським Союзом – це лише початок довгої дороги української держави до встановлення европейських норм, відновлення національної, соціяльної та історичної справедливости. Підписання Угоди ще не означатиме можливости вступу України до ЕС у найближчій перспективі. Водночас цей символічний крок – шанс поставити остаточну крапку в розриві Української держави з окупаційним минулим.

Нинішній режим під тиском нації та опозиції вимушено став дуже ненадійним та хитким попутником на шляху України до евроінтеграції. Політика повзучої русифікації, втягування України в геополітичну орбіту Кремля, яку нинішній президент розпочав із перших днів свого правління, аж ніяк не припинилася. Ставленики Кремля і досі займають ключові посади в гуманітарному та силових напрямках уряду та послідовно вибудовують другу російську державу на території України.

Очевидно, що з Межигір’ям як глобальним символом політичної корупції із судовим свавіллям та прокурорським всевладдям, нездійсненням люстрації процес евроінтеграції буде крихким і недовершеним. Президент на словах декларує евроінтеграцію, а його більшість у парламенті наводнена агентами Кремля і прямими противниками Європи. Лише завдяки голосам опозиції евроінтеграційні закони проходять у ВРУ. Комуністи, які шалено виступають проти повернення України в европейське лоно, і далі справно залишаються вірними союзниками ПР у ВРУ.

Величезна проблема із якістю та реальним змістом так званих «евроінтеграційних законів», повний пакет яких уряд так і не спромігся подати навіть за місяць до саміту. Закони, евроінтеграційні за назвою, насправді глибоко антидемократичні за змістом і лише укорінюють диктаторський режим Януковича. В тюрмах перебувають десятки політв’язнів. Зрозуміло, що з перебуванням при владі Януковича навіть після підписання Угоди подальша евроінтеграція для України є надзвичайно проблематичною».

У прес-конференції також взяв участь керівник представництва «Свободи» у Брюсселі Анатолій Осуховський. Під час розмови з представниками преси свободівець зауважив: «Ми докладаємо максим зусиль, щоб европейські політики усвідомили відмінність між реальними евроінтеграційними прагненнями українців та тимчасовими політичними іграми режиму Януковича. Евроінтеграція потрібна не лише українцям. Я впевнений, що Україна як найбільша за розміром европейська держава, а також велика працьовита українська нація мають стати органічною частиною Европейської спільноти, бо потрібні Европі, – це двосторонній рух. Тому робота нашого представництва, сподіваюся, стане ще одним механізмом та майданчиком для комунікації европейських політиків та журналістів з українцями».

Анатолій Осуховський звернувся до присутніх із закликом належним чином забезпечити в листопаді цього року з нагоди 80-х роковин Голодомору долучитися до вшанування пам’яти жертв геноциду української нації. «Ми сподіваємося на розуміння і підтримку нашого етносу з боку европейських народів та на подальше державне визнання усіма европейськими країнами Голодомору геноцидом української нації», – зауважив націоналіст.

Також очільник представництва «Свободи» у Брюсселі зазначив, що практика організації подібних прес-конференцій стане традиційною. Щоразу, коли свободівці будуть відвідувати Брюссель, кожен із журналістів зможе вільно поспілкуватися з українськими політиками у представництві «Свободи».

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: ПриватБанк збільшив ...
Наступна новина: Пікетування Київської ...

КОМЕНТАРІ