Віталій Захарченко:

Віталій Захарченко: "В Україні вже сьогодні відбуваються масштабні і глибинні зміни"

19.10.13 07:30 0 1064
Безумовне дотримання працівниками органів внутрішніх справ вимог законодавства та службової дисципліни, а також відкритість у діяльності міліції та інформування громадян про стан правопорядку в державі були названі Міністром внутрішніх справ тими умовами, за яких можлива ефективна протидія правопорушенням.

Очільник МВС розпочав засідання колегії з найбільш важливих для нашої держави питань, одним з яких є європейська інтеграція України.

За словами Віталія Захарченка, підписання в листопаді під час Вільнюського саміту «Східне партнерство» Угоди про асоціацію з Європейським Союзом стане важливим підсумком розвитку України. Для держави цей документ є детальною програмою перетворень в усіх сферах життя відповідно до європейських стандартів.

– Як зазначив Президент України Віктор Янукович, це дорожня карта нашого зближення з європейською спільнотою, – сказав Віталій Захарченко.

За його словами, в Україні вже відбуваються масштабні і глибинні зміни. Успішна реалізація положень Угоди значно підвищить якість життя громадян України. Наразі суттєво вдосконалюється система судочинства, модернізуються інститути правової держави, правоохоронні органи. Зокрема, для реформування органів внутрішніх справ також потрібні зміни до законів, указів Президента, постанов Уряду та відомчої нормативної бази, яку складають близько 1,3 тисяч наказів.

Ще одним важливим аспектом у роботі МВС України Віталій Захарченко назвав набрання чинності новим КПК, адже він на практиці підтверджує прагнення України розвиватися в якості європейської правової держави. У моделі кримінального процесу закладені нові інструменти та гарантії захисту прав і свобод громадян.

– Про перспективу його функціонування лунали різнополярні думки. Але вже можна стверджувати – нам вдалося забезпечити приведення вітчизняного законодавства на цьому напрямку у відповідність до європейських стандартів, – підкреслив Віталій Захарченко.

Міністр внутрішніх справ нагадав керівникам територіальних органів внутрішніх справ, що пріоритети в роботі відомства залишаються незмінними. Серед них, насамперед, – постулат «Людина понад усе», дотримання її прав, а також відкритість у роботі.

Крім того, необхідно працювати над покращанням сервісної функції міліції, зміною критеріїв оцінки її діяльності. Ще серед пріоритетних напрямків роботи – необхідність модернізації органів внутрішніх справ, а також співпраця з населенням і громадськими організаціями.

За словами глави МВС, відносини європейського зразка передбачають невтручання правоохоронних органів у сферу особистого життя, неможливість кримінального переслідування без реальних правових підстав тощо. Також важливою передумовою громадської довіри та підтримки є ознайомлення населення з роботою міліції.

– Саме такі принципи закладені в діяльності європейської правоохоронної системи, – підкреслив Віталій Захарченко.

Більше про це та інше дивіться о 23.25 у відомчій телепрограмі МВС «Crime news» на «5 каналі»

УЗГ МВС України
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: ДПІ в Івано-Франківській ...
Наступна новина: На Хмельниччині ...

КОМЕНТАРІ