Тернопільська область: горить суха трава

Тернопільська область: горить суха трава

22.10.13 13:07 0 856
З встановленням сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи області все частіше залучаються до ліквідації пожеж, що раз по раз виникають в екосистемах: внаслідок необережності при поводженні з вогнем, звичайної людської халатності чи необачності – горить суха трава на відкритих територіях.

Протягом минулої доби пожежно-рятувальні підрозділи Тернопільської області тричі залучалися на гасіння сухої трави.

21 жовтня о 13:59 у Кременці на вулиці Березовій виникла пожежа сухої трави на відкритій території на площі 150 м.кв. Пожежу ліквідовано черговим караулом 5-ї державної пожежно-рятувальної частини Управління, під час гасіння врятовано 2 будівлі.

Також цього дня рятувальники двічі залучались до гасіння сухої трави у Тернополі. Черговим караулом частини спеціальної пожежної техніки аварійно-рятувального загону спеціального призначення о 17:10 ліквідовано пожежу сухої трави, що виникла на відкритій території на вулиці Тарнавського, на площі 60 м.кв., а о 18:24 цим же підрозділом ліквідовано пожежу сухої трави на площі 100 м.кв, на вулиці Тарнавського, на відкритій території, поблизу гаражного кооперативу.

На щастя, завдяки оперативним та професійним діям рятувальників небезпечний вогонь не встиг завдати суттєвої шкоди.

Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів. Руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії, які відіграють важливу роль у мікробіологічних процесах і допомагають рослинам засвоювати корисні речовини. Це призводить до погіршення якості ґрунтів і, як наслідок, до зниження урожайності.

Невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе. Гинуть рослини, комахи, молодняк звірів та птахів. Регулярні підпали зменшують біорізноманітність та порушують природну рівновагу. Знищується унікальна заповідна рослинність.

Під час горіння листя та інших рослинних залишків у повітря вивільняються шкідливі хімічні сполуки, які знижують імунітет людини, викликають алергію, захворювання дихальних шляхів, посилюють негативний перебіг хронічних, а також сприяють розвитку онкологічних захворювань. Часто до вогню потрапляє різне сміття, що істотно підсилює рівень забруднення повітря і збільшує шкоду для здоров’я.

Пам’ятайте, за самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Відповідно до ст.. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов даного дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Шановні громадяни, Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області звертається до вас із закликом відмовитись від небезпечного заняття - підпалів сухої трави, листя та інших рослинних залишків! Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, знищуючи живу природу, а й спричинює до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ