Заступник начальника управління розвитку підприємництва та реклами Наталія Рибай познайомила підприємців та представників громадськості зі змінами, які стосуються режимів роботи об’єктів торгівлі, сфери послуг та закладів ресторанного господарства, розташованих в житлових будинках, та кіосків. Пропонується встановити режим роботи для названих об’єктів в межах з 7.00 до 23.00 (за погодженням з власником). Також визначено перелік об’єктів з цілодобовим режимом роботи. Серед рекомендацій пропонується встановити камери внутрішнього та зовнішньо відеоспостереження та створення координаційної ради. «Це потрібно зробити для забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо додержання тиші в громадських місцях на території міста, керуючись Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», – аргументувала Наталія Рибай.
Заступник голови міської ради Тарас Яковлев зазначив, що більшість підприємців, які добросовісно працюють, вже виконують ці рекомендації. Проте, від жителів міста часто надходять скарги на порушення громадського порядку та надмірний шум у нічний час в окремих закладах, є також рекомендації санітарно-епідемічної служби та правоохоронних органів. Тарас Яковлев детальніше розповів про функції дорадчого органу – координаційної ради. Вона буде складатися на 50% з підприємців та представників громадських організацій та 50% контролюючих органів і посадових осіб. Таким складом можна буде об’єктивно розглядати спірні питання.
Начальник управління розвитку підприємництва та реклами Олександр Козлюк додав, що тепер об’єкти торгівлі, сфери послуг та закладів ресторанного господарства працюють за правилами, які були прийняті міською радою у 2008 році. З цей час відбулося чимало змін, тому поправки, які обговорюються, будуть прийматися сесією міської ради.
Начальник міськрайонного управління головного управління Держепідемслужби у Волинській області Іван Ульчак зауважив, що за цим «круглим столом», перш за все, беруть до уваги інтереси підприємців, а ми повинні більше дбати про здоров’я громадян. У будинках, де працюють ресторанні заклади до 24 години, люди не можуть повноцінно відпочити. Звучить музика, застосовуються піротехнічні засоби, потім ще години дві відбуваються гучні розмови. А надмірний шум спричиняє ряд розладів здоров’я, серед яких захворювання нервової системи і органів травлення. «Щоб захистити жителів міста від надмірного шуму, потрібно обмежити роботу розважальних та торговельних закладів, які знаходяться у будинках, до 22 години. Від 22 до 8 години люди повинні відпочивати», – сказав Іван Ульчак. Підприємці не погоджувалися з такими пропозиціями.
На завершення зустрічі Тарас Яковлев запропонував протягом п’яти днів подавати пропозиції в управління розвитку підприємництва та реклами, усі вони будуть розглянуті при підготовці проекту рішення, який буде внесений на сесію міської ради.
Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: На Хмельниччині 20-річний ...
Наступна новина: Львівщина: поголів’я ...