До перечинських правоохоронців у розпачі зверталися по допомогу один за одним власники викрадених автівок. І історія у кожного була майже однакова. Чутка про зникнення автомобілів швидко розлетілася містом. Окремі громадяни, переважно мешканці багатоквартирних будинків, почали всерйоз хвилюватися, адже більшість із них, не маючи гаражних приміщень, на ніч залишають автівки на подвір’ях. Кожен боявся, що зранку не побачить свого авто…
Після скоєння чергового викрадення начальник УМВС України в Закарпатській області Василь Варцаба взяв на особливий контроль хід розкриття даних кримінальних проваджень. Стан розслідування заслухали перший заступник начальника – начальник слідчого Управління УМВС області Сергій Росоха та заступник начальника УМВС – начальник кримінальної міліції Михайло Немеш. Було прийнято рішення про створення посиленої слідчо-оперативної групи з числа найбільш досвідчених працівників Перечинського райвідділу міліції та управління внутрішніх справ області, яка всі свої зусилля буде спрямовувати на пошуки викрадачів. До складу групи увійшли начальник карного розшуку райвідділу міліції Юрій Мушак, оперуповноважений райвідділу Євген Бітлян. З обласного апарату за справу взялися заступник начальника Управління карного розшуку Дмитро Чебан та заступник начальника відділення Управління карного розшуку Михайло Немеш. Безпосередньо роботою групи керував начальник райвідділу міліції Віктор Ребрей. Він, як досвідчений керівник, що пройшов усі щабелі оперативної роботи, не тільки організовував роботу, а й ділився досвідом з підопічними, спільно з ними виїжджав на важливі завдання, але головне, він зумів націлити підлеглих на виключно позитивний результат у даній справі. І уже невдовзі правоохоронці пожинали перші плоди – було розкрито викрадення автомобіля «Фольксваген-Пасат». Автівку знайшли розукомплектованою аж в Ужгородському районі… Крадію, жителю Перечина, пред’явили підозру за скоєння кримінального правопорушення, що підпадає під ознаки статті 289 Кримінального кодексу України.
Згодом міліціонери розшукали крадія мотоцикла. А кожен з решти вкрадених автомобілів міліція знаходила невдовзі після їх викрадення в різних місцях та майже всі - в несправному стані. Так, на «Жигулях», який розшукали міліціонери в полі на околиці Перечина, було розбите переднє лобове та заднє скло, фара, зігнута права передня дверка. Власник машини не знайшов у салоні довіреність на свій автомобіль та страховий поліс. Правоохоронці встановили, що машина отримала дані пошкодження через те, що була перекинута на дах. Сліди відбитків взуття на капоті та багажнику автівки свідчили про те, що хтось з явним запалом тупцював по машині…
Інші автівки знаходили чи то на грунтовій дорозі біля річки Уж, чи то під мостом неподалік автодороги. Одну крадії покинули через те, що у машині закінчилося пальне на автодорозі між населеними пунктами Сімер та Тур'я Ремета. З усіх автомобілів були викрадені речі: документи, флешки, автомагнітоли, колонки. В усіх машинах пошкоджені замки запалювання. А, приміром, на забрудненій частині «Таврії» були пальцем виведені нецензурні слова...
Якраз в цей період до міліції також звернулися двоє громадян з заявами про крадіжки з їх автомобілів цінних речей та документів. Один потерпілий не дорахувався зранку автомагнітоли, інший - барсетки з пристойною сумою грошей та документами.
Правоохоронці розробляли декілька версій з приводу того, хто і з якою метою викрадав дані автомобілі. Та усі схилялися до думки, що почерк зловмисників однаковий і це, скоріш за все, робота неповнолітніх. Та, як з'ясувалося, фінал цієї кримінальної історії напрочуд банальний. Троє підлітків, два - жителі райцентру, третій проживає у сусідньому селі, просто вирішили підзаробити і порозважатися. Один із порушників сказав батьку: «Коли б ти давав мені більше грошей, я б цього не робив». Без найменших докорів сумління, цинічно, вони забирали чужі автомобілі, каталися на них, безжально ламали все, що могло поламатися, потім забирали більш–менш цінні речі і кидали автомобілі. Уже пізніше вони самі розкажуть про кожний факт викрадення, покажуть, куди викидували документи з автомобілів – у рів на території колишнього цегельного заводу. В ході санкціонованого обшуку помешкань неповнолітніх правоохоронці знайшли і решту викрадених речей.
Вражає інше - з яким професіоналізмом діяли діти. Усі троє мали гумові рукавички, сліди змивали водою, вміли завести автомобіль без ключа. Така детальна інформація про методи і способи вчинення злочину, як стверджують діти, була засвоєна ними з екранів телевізорів та Інтернету.
Невже юні футболісти (один з підлітків навіть навчається в Ужгородському спортивному ліцеї) заради звичайнісіньких розваг готові були так грубо порушувати Закон, скоївши шість угонів транспортних засобів та обікравши ще два автомобілі? І де в цей час були батьки неповнолітніх, невже їх не цікавило, де пропадають і чим займаються їх чада ночами?...
Начальник Перечинського райвідділу міліції Віктор Ребрей зазначає, що всі троє неповнолітніх відповідатимуть за вчинене згідно частини 2 статті 289 Кримінального кодексу України і можуть поплатитися за свої дії від 5 до 8 роками позбавлення волі.
Мирослава Пекар,
Перечинський РВ УМВС
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: Фестиваль «Галицькі фрески» ...