Головною темою заходу став обмін знаннями та навиками між країнами у рятувальній справі, а також окреслення ролі та задач у ній волонтерів.
У конференції взяли участь понад 200 фахівців. Це представники Державної пожежної служби Польщі, органів влади та місцевого самоврядування, відповідальних за безпеку і кризовий менеджмент, Об’єднання добровільних пожежних бригад Республіки Польща, санітарної авіації, Служби медицини катастроф, добровільної служби порятунку на воді, добровільної рятувальної служби в горах, Польського Червоного Хреста. Україну на конференції представляла делегація з 25 фахівців Державної служби України з надзвичайних ситуацій та його територіальних органів управління в західних регіонах, зокрема й ГУ ДСНС Львівщини.
Заступник Головного коменданта Державної пожежної служби Польщі Януш Скуліч наголосив на тому, що проведення конференції сприяє покращенню організації роботи трьох сусідніх країн у напрямі забезпечення безпеки громадян.
Цікаві доповіді щодо організації та функціонування державних і добровільних служб порятунку, ролі органів місцевого самоуправління та волонтеріату в системі безпеки громадян, а також координації задач у сфері кризового управління у перший день заходу презентували колеги з Польщі. У країні зареєстровано близько 700 тис. волонтерів-рятувальників, з яких 170 тис. долучаються до ліквідації надзвичайних ситуацій. Початковий курс навчання для них складає 3 місяці, його організовують органи місцевого самоврядування під контролем Держаної пожежної служби. Термін навчання може бути й більшим у залежності від спеціалізації.
Українська сторона ознайомила учасників конференції з організацією цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації в Україні, роботою Центру взаємодії ДСНС України з волонтерами та волонтерськими організаціями, а також презентувала два тематичні відеофільми.
На другий день конференції польські державні та волонтерські служби порятунку, а також медичні організації, продемонстрували елементи рятувальних операцій під час ліквідації надзвичайних ситуацій різного характеру. Зокрема професійні та волонтерські служби у чіткій взаємодії ліквідовували наслідки аварії автобуса, піднімали з води автомобіль та із залученням спеціально навчених собак шукали та рятували потерпілих у горах, гасили пожежі, розгортали мобільні медичні пункти, в яких надавали допомогу потерпілим, а також проводили евакуацію постраждалих за допомогою гелікоптеру.
Конференція дала змогу представникам рятувальних служб трьох сусідніх країн обмінятись досвідом щодо організації роботи у надзвичайних ситуаціях, взаємодії з волонтерами та волонтерськими організаціями, а також поглибити співпрацю в напрямі транскордонного співробітництва.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: В Луцьку відключення ...