Вперше у Житомирському державному медичному закладі встановлений апарат для подрібнення камінців у нирках

Вперше у Житомирському державному медичному закладі встановлений апарат для подрібнення камінців у нирках

08.11.13 12:38 0 852
У середу, 6 листопада, на базі консультативно-діагностичної поліклініки обласної лікарні ім. О.Ф.Гербачевського відбулася презентація нового обладнання для лікування сечокам’яної хвороби, так званого кабінету екстракорпоральної ударно-хвильової дистанційної літотрипсії.

Побачити на власні очі новий літотритропний апарат провідної у світі Німецької фірми «Dornier» до обласної лікарні завітали голова обласної ради Йосип Запаловський, заступник голови облдержадміністрації Ярослав Долгих та директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас.

Метод дистанційної літотрипсії, або подрібнення камінців – це новий спосіб лікування сечокам’яної хвороби, на яку офіційно страждають 5,9 тисяч жителів Житомирської області.

Як розповів керівникам області та журналістам лікар-уролог Юрій Драгомир, відповідний апарат був придбаний за благодійні кошти.

«Літотритроп купили за кошти благодійної організації «Лікарняна каса». Працюють на ньому тільки ті лікарі, які пройшли спеціальну підготовку в Київському інституті урології Академії медичних наук України», – наголошує Юрій Олексійович.

В обласній лікарні також організований денний урологічний стаціонар, де пацієнти після сеансу літотрипсії матимуть змогу відпочити під наглядом кваліфікованих лікарів. В області аби виконати складну процедуру подрібнення камінців у нирках, пацієнти зверталися у приватні медичні структури.

« ж, – продовжує лікар-уролог, – за допомогою спеціального апарату ударна хвиля концентрується в одній точці – фокусі, де її енергія максимальна. Саме вона і спрямовується на камінь. Під дією серії імпульсів ударної хвилі внаслідок виникнення в камінці напружень він руйнується на дрібні фрагменти. Після сеансу дроблення пацієнт отримує лікування, спрямоване на самостійне відходження дрібних фрагментів із сечових шляхів. Такий метод дозволяє проводити дроблення камінців у нирках і сечоводах розміром до двох сантиметрів».

Директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас повідомив, що метод дистанційної літотрипсії поки що вважається найбільш ефективним, і ним послуговується чимало пацієнтів з урологічною патологією.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: ДТП на Мукачівщині: двоє ...
Наступна новина: Володимир-Волинські ...

КОМЕНТАРІ