У Тернополі відбудеться науково-практичний симпозіум

У Тернополі відбудеться науково-практичний симпозіум

15.11.13 09:01 0 1335
В останнє десятиліття в Україні сформувався новий напрямок - інтервенційна кардіологія. Напрямок, розвиток якого має змінити систему надання допомоги пацієнтам з різними формами ІХС. А головне, фахівці - інтервенційні кардіологи - стануть проміжною ланкою між кардіохірургами та класичними кардіологами.

Нині основною причиною летальності в світі є серцево-судинні захворювання. Найнебезпечніші з них – це інфаркти, інсульти, складні порушення ритму серця. У середньому, кількість хворих на ІХС збільшується щороку на 5%. І особливо турбує те, що інфаркти «молодіють». Якщо раніше вони вражали в основному старших людей, то є випадки, коли хвороба торкається 20-річних. І що найстрашніше, що в молодих людей вона може появлятись без передвісників, тобто, починатися раптово сильним больовим синдромом, і наслідки можуть бути невтішні. В місті Тернополі, крім обласного кардіоцентру, термінову медичну допомогу при цих захворюваннях надає інтервенційна кардіологія на базі Тернопільської комунальної міської лікарні №2, де проводять коронарографію, стентування уражених судин.

Наше місто має великі перспективи для розвитку, адже населення, в порівнянні з іншими містами, невелике, а матеріальна база - значна. До того ж, придбана завдяки турботі місцевої влади, а не відповідного міністерства. Тому 15 листопада 2013 року в конференц-залі готелю «Тернопіль» відбудеться виїзний науково-практичний симпозіум на тему: «Гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST: стандарти сучасної реперфузійної терапії. Проблеми та вирішення». Для міста Тернополя таке виїзне засідання асоціації інтервенційних кардіологів України має важливе значення: відкривається можливість обговорити проблемні питання кардіології, питання захисту людей від інфаркту міокарда і надання їм першої невідкладної допомоги перші дві години. Раніше лікування інфарктних хворих тривало щонайменше 40 днів. Нині цей термін скорочено вдвічі, а то й більше. І смертність із 15%, зменшилась до 8 і прирівнюється до європейських стандартів. Та головне – не допустити захворювання, причиною якого є, в першу чергу, паління, на другому місті – діабет, далі – гіперглікемія, простудні та інфекційні захворювання.

Новітня методика лікування інфарктів, запроваджена в нашому місті, є лише у двох-трьох областях західного регіону. Тож учасники виїзного засідання матимуть можливість достеменно ознайомитись з нею і з перспективами розвитку інтервенційної кардіології в майбутньому.

Відділ охорони здоров’я та медичного забезпечення

Тернопільської міської ради

Про це повідомили у Тернопільській міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ