У Тернополі відкрили виставку, присвячену жертвам Голодомору 1932–1933 років

У Тернополі відкрили виставку, присвячену жертвам Голодомору 1932–1933 років

18.11.13 10:27 0 949
15 листопада 2013 року у Тернополі відкрили виставку "Страчені голодом: невідомий геноцид українців", підготовлену Міжнародним благодійним фондом "Україна 3000", у рамках програми "Уроки історії". Таким заходом у місті розпочали вшанування жертв Голодомору 1932–1933 років.

"Це був один із найтяжчих ударів по нашій нації, адже мільйони людей помирали тільки тому, що були українцями. Ми, нині сущі, та наші нащадки повинні пам'ятати – дорога України до своєї держави була надто тернистою і надто багато мільйонів українців поклали на ній свої життя. Замучені та страчені голодом – серед них. Нині ці мільйони невинно убієнних душ дивляться з небес, щоб ми, пам'ятаючи, більше ніколи такого не допустили, щоб берегли свою державу. У 80-ті роковини наймасовішого вбивства голодом етнічних українців перегляньмо цю виставку, подивімося історії в очі, зробімо висновки і пом'янімо усіх жертв червоної чуми. Молімо Господа за їхні душі", – зазначив голова Тернопільської обласної ради свободівець Василь Хомінець.

В експозиції виставки – 37 плакатів, основою яких є документальні архівні джерела та свідчення очевидців, які пережили Голодомор 1932–1933 років. Виставка поділена на чотири тематичні частини. Перша частина – "Україна до Голодомору", доводить, що природного голоду в Україні на початку ХХ ст. навіть теоретично бути не могло. Голод 1932–1933 років совєцька влада створила штучно. Друга частина – "Чинники та причини Голодомору", висвітлює фактори виникнення Голодомору: знищення національного духу українців, українського селянина-господаря як класу, утворення колгоспної системи тощо. Також наочно показано географію Голодомору. Третя частина виставки – "Механізм здійснення Голодомору". Четверта – "Визнання і сприйняття Голодомору у світі".

"Україна пам'ятає, світ визнає!" – під цим гаслом все світове українство готується до чергових трагічних роковин Голодомору. Жахливі події тих років назавжди змінили обличчя України. Загинули мільйони, а в решти українського народу на генетичному рівні закарбувався страх перед голодом і біль за втраченими близькими. Голод забрав мільйони життів українців, працьовитих хліборобських сімей, які померли на своїй родючій землі. Вкрай важливо, щоб українці пам'ятали про цю трагедію. Бо вона стала наслідком бездержавності. Бо вона стала наслідком панування на нашій землі чужих цінностей, чужих порядків, чужої влади. Прикро, що нині, за даними соціологів, більше 20 відсотків українців не визнають Голодомор. Надзвичайно прикро, що таких – понад половина населення Півдня і Сходу України – областей, які були в епіцентрі трагедії. Треба ще багато роботи провесті історикам, журналістам, громадськості, Церкві, якщо існують такі цифри. Наш внесок у цю справу – шня виставка. Вшанування пам'яти про мільйони жертв голодоморів в Україні – це обов'язок кожної свідомо мислячої людини. Це наш обов'язок перед минулим. Це наш обов'язок перед майбутнім", – наголосив міський голова свободівець Сергій Надал.

З виставкою "Страчені голодом: невідомий геноцид українців", яку вперше презентували 27 березня 2007 року в приміщенні Парламенту Европейського Союзу в Брюсселі, всі не байдужі до історії свого народу зможуть ознайомитися до 17 листопада. Нині вона перекладена російською, англійською, французькою, німецькою, іспанською, китайською та арабською мовами. За півтора роки її вже переглянули мешканці Женеви, Лондона, Берліна, Мінська, Вашингтона. Електронний варіянт виставки був переданий кожному посольству України за кордоном для проведення інформаційних заходів з цієї теми.

"За підрахунками науковців, штучно створений голод забрав життя понад семи мільйонів українців. Я переконаний: ставлення до Голодомору, а воно далеко не однозначне в сучасному суспільстві, – це своєрідний критерій морального, духовного, ідейного розвитку людей, своєрідний іспит на патріотизм для політичних партій і громадських організацій. Деякі дослідники, політологи і політики як в Україні, так і поза її межами, визнають злочинний характер Голодомору 1932–1933 років, але й досі не вважають його геноцидом проти української нації. Свою позицію аргументують тим, що в той час на безмежних просторах Країни Рад від голоду масово гинули не тільки українські селяни, а тому, мовляв, нема змісту виокремлювати геноцидний характер українського Голодомору. Та ми маємо знати правду! Голодомор був штучно спланованою акцією, що мала на меті знищити українців як націю, стерти її з лиця землі! Адже голодний і виснажений люд не здатний діяти та протистояти. Його легше скорити. Нині наше завдання – пізнати історію і робити все, аби подібне лихо ніколи не повторилося", – зазначив заступник міського голови Тернополя свободівець Леонід Бицюра.

Світлини: https://plus.google.com/u/0/photos/104331009406632508844/albums/5946591417413956865

Про це повідомили в прес-службі Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
5 (голосів: 1)
Попередня новина: Ядерна угода з Іраном ...
Наступна новина: ITF Єгипет. Фоміна взяла ...

КОМЕНТАРІ