Олег Тягнибок: «Режим Януковича нічого не робить для належного вшанування пам’яти жертв Голодомору»

Олег Тягнибок: «Режим Януковича нічого не робить для належного вшанування пам’яти жертв Голодомору»

18.11.13 12:57 0 669
Наближаються 80-ті роковини однієї з найтрагічніших сторінок української історії – Голодомору 1932–1933 років – геноциду української нації. Вбивство голодом – Голодомор і досі є незагоєною раною на тілі українського народу, яка буде відчуватися постійно, аж поки не буде подолано наслідки цієї трагедії. Про це 18 листопада 2013 року заявив Голова Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок під час засідання Погоджувальної ради парламенту.

Лідер націоналістів наголосив, що в багатьох країнах цього року відбуватимуться пам’ятні заходи, присвячені 80-м роковинам Голодомору.

«Незважаючи на те, що в Україні ухвалено відповідний Закон, чинна влада не зробила жодного кроку ані для визнання світовою спільнотою факту Голодомору як геноциду, ані для вшанування на належному рівні пам’ятийого жертв», – наголосив Олег Тягнибок.

Парламентар також зауважив, що в Україні вже 3 роки поспіль не збирався офіційний оргкомітет, а парламентська більшість, представлена Партією регіонів і комуністами, провалили проєкт постанови про відзначення 80-х роковин трагедії.

«Незважаючи на те, що американський уряд надав землю у Вашингтоні для встановлення монументу жертвам Голодомору, керівництво української держави так і не спромоглося встановити там пам’ятник до цього дня. Натомість у коридорах Міністерства внутрішніх справ Україні і досі висять портрети організаторів і виконавців цього злочину – Балицького, Строкача. І замість того, щоби карати посадовців за невиконання Закону України «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», режим Януковича відкриває кримінальні справи за зривання портрета одного з організаторів Голодомору», – заявив лідер «Свободи».

Очільник націоналістів звернувся до представника уряду із закликом зняти ці ганебні портрети, чим вшанувати пам'ять про мільйони жертв Голодомору.

«Вхід до Музею Голодомору нещодавно зумисне зробили платним, щоби якомога менше українців знало правду про цю трагедію. Чинна влада жодного разу не скерувала звернення до европейських інституцій та країн щодо визнання Голодомору геноцидом української нації. І лише завдяки сприянню члена Комітету з парламентського співробітництва між Україною та Европейським Союзом, народного депутата України від ВО "Свобода" Олега Панькевича на засіданні Комітету було ухвалено Спільну декларацію, внесено пункт про вшанування пам’яти жертв Голодомору 1932–1933 років», – підкреслив Олег Тягнибок.

Голова фракції націоналістів наголосив, що тільки завдяки тиску громадськости Янукович нарешті підписав Указ про відзначення 80-х роковин Голодомору. Однак, за словами свободівця, цей документ спотворює саму суть уявлення про трагедію: в Указі відсутня згадка про Голодомор як геноцид української нації.

«Не зроблено жодного кроку в напрямку реалізації Закону України "Про Голодомор" та указів Президента про спорудження другої черги "Меморіалу вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні". Представники нинішньої влади не вживають заходів щодо впорядкування місць масових поховань жертв голодоморів. Зі шкільної програми Табачнік викреслює згадки про геноцид української нації, а до навчальної програми так і не включено обов'язкових уроків пам'яти, приурочених до 80-х роковин Голодомору. Найганебнішим є те, що представники нинішньої влади дозволяють собі публічне заперечення Голодомору – геноциду української нації», – підкреслив Олег Тягнибок.

У зв’язку з вищезазначеним ВО «Свобода» пропонує: цього тижня ухвалити спільну заяву до керівних органів ЕС та країн европейського співтовариства із закликом визнати Голодомор 1932–1933 років геноцидом української нації; вшанувати під час пленарного засідання цієї п’ятниці пам'ять жертв Голодомору в Україні хвилиною мовчання; включити цього тижня до порядку денного і проголосувати проєкт постанови реєстр. № 2185 «Про 80-ті роковини Голодомору в Україні та вшанування пам’яті жертв геноциду Української нації; передбачити кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору – геноциду української нації.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: ФІФА відхилила скаргу ...

КОМЕНТАРІ