Державтоінспекція Волині: не забудьте "перевзути" свої автомобілі

Державтоінспекція Волині: не забудьте "перевзути" свої автомобілі

19.11.13 14:18 0 539
Листопад підходить до кінця, а це означає, що скоро наступить період заморозків та снігопадів. Тож усі водії повинні найближчим часом заїхати на шиномонтаж і замінити шини на зимові.

Готувати автомобіль до зими потрібно ще в жовтні. Як тільки середньодобова температура падає до + 5оС, можна сміливо замінювати шини.

Проблема вибору гуми постає майже перед кожним водієм. Тож пропонуємо вам декілька порад, як максимально забезпечити своє авто взимку.

Гума з шипами чи без них? Найпростіший спосіб зрозуміти, яку гуму вибрати – зрівняти експлуатаційні особливості шипованої та нешипованої гуми.

– Ожеледиця: гума з шипами.

– Асфальт: гума без шипів.

– Сніжні навали: гума з шипами.

– Мокрий сніг та болото: гума без шипів.

– Шумність: гума без шипів.

Таким чином вибір гуми прямо пропорційний дорогам, по яких ви будете їздити. На що потрібно звернути особливу увагу під час купівлі шин?

Необхідно правильно підібрати розмір. З боку на шині вказане маркування: наприклад, 225/55 R16 82V. Що це значить? 225 – ширина шини в накачаному стані, 55 – висота шини (вказується в процентному відношенні від ширини шини). В нашому випадку 123,5 мм. R – зазначення конструкції, R – радіальне розташування слоїв ниток корда. Буває ще діагональна конструкція, але на даний час трапляється вкрай рідко. 16 – посадовий діаметр у дюймах, 82 – умовний індекс навантаження, V – індекс швидкості. Оптимальний розмір шини вказаний у сервісній книжці транспортного засобу. Якщо він відсутній, то його можна дізнатися у будь-якого дилера. Важливо дотримуватися розмірів шин, які радить виробник. Недотримання цього параметру дуже небезпечне.

Є шини, на яких стоять різнокольорові маркери (зелені, червоні, жовті). Багато хто думає, що так на гумі вказують брак, але це не так. Кольорова мітка служить для позначення місця, в якому повинен знаходитися золотник.

Експлуатація шин. Взимку, як і літом, правила експлуатації шин дуже прості. По-перше, різкі прискорення і гальмування приводять до швидкого стирання протектора. По-друге, не варто виїжджати на бордюри. По-третє, слід уважно слідкувати за станом тиску в шинах, оскільки цей чинник дуже впливає на керування автомобілем.

Відповідно до п. 31.4.5. Правил дорожнього руху, шини легкових та вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою до 3,5 т повинні мати залишкову висоту малюнка протектора менше 1,6 мм, вантажних автомобілів із дозволеною максимальною масою понад 3,5 т – 1,0 мм, автобусів – 2 мм, мотоциклів і мопедів – 0,8 мм. За невиконання цих вимог, відповідно до ст. 121 (Порушення водіями правил експлуатації транспортних засобів) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу від 255 до 340 гривень.

Усі подробиці шин, звичайно, коротко важко описати, але вибрати правильну гуму для вашого авто з цими знаннями – можливо. Бажаємо вам приємної та безпечної зими!

УДАІ УМВС України

у Волинській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: Працівники ДАІ Закарпаття ...

КОМЕНТАРІ