Як зазначають автори проекту, «хліб – це життя. Хліб дає людині силу і енергію. Відібрати хліб означає відібрати життя…».
«І його, це життя, на початку тридцятих років минулого століття відібрали у мільйонів невинних людей, молодих і старих. А скільки ще ненароджених втратила Україна», – йдеться в повідомленні музею.
У День скорботи в Україні приспустять державні прапори, пройдуть жалобні заходи, у храмах відбудуться поминальні богослужіння, до пам’ятних знаків, місць поховань жертв Голодоморів ляжуть траурні вінки та композиції з житніх і пшеничних колосків, по всій країні пройде хвилина мовчання, а в домівках українських родин запалять свічки.
Молоді митці Львова вирішили по-своєму розкрити тему катастрофи України ХХ століття, розкрити її по-сучасному. Ідея, особисте бачення її, втілення у власних творах, подання для перегляду, навіть вибір експозиційної зали – невідреставрованої, обшарпаної – усе це говорить про своєрідне, нетрафаретне подання матеріалу, її глибинність.
У центрі експозиції – живописне двометрове полотно художника-бойчукіста Охріма Кравченка «Голод на Україні», створений ще 1972 року. На стінах – твори, пов’язані з темою Голодомору Остапа Лозинського і Уляни Нищук-Борисяк, виконані в традиційній техніці темперного малярства, графічні аркуші Данила Мовчана. Привертає увагу інсталяційний проект Олі Кравченко. Музика Любка Маріаша та його гра на лірі доповнить колорит виставки.
Презентація мистецького проекту «Хліб» відбудеться у четвер, 21 листопада, о 15.00 в приміщенні Львівського музею історії релігії, що на площі Музейній, 1.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Чернігівській області ...
Наступна новина: У Львівській області ...