У Чернігові презентували «Свічку у вікні» Джеймса Мейса

У Чернігові презентували «Свічку у вікні» Джеймса Мейса

20.11.13 12:32 0 703
На засіданні прес-клубу «Ділове слово», організованому Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації, була представлена публіцистична збірка відомого дослідника Голодомору, публіциста американського походження Джеймса Мейса «Свічка у вікні», яка вийшла друком у вересні цього року.

Директор Департаменту Андрій Подорван розповів, що даний захід має на меті не тільки ознайомити громадськість зі змістом збірки Джеймса Мейса, а й повідомити про інші заходи, приурочені до 80-х роковин Голодомору. Зокрема, він закликав усіх підтримати акцію «Запали свічку», яка відбудеться у Чернігові біля П’ятницької церкви 23 листопада, та відвідати культурно-мистецький вечір в обласному музично-драматичному театрі.

Збірку «Свічка у вікні» представили директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, місцевого самоврядування, кандидат історичних наук Володимир Бойко, який є автором передмови до збірки, та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка Тамара Демченко.

Як зазначив Володимир Бойко, збірка Джеймса Мейса «Свічка у вікні» є своєрідним публіцистичним заповітом автора. Громадянська позиція дослідника не лише не дозволяла йому балансувати на межі брехні і правди та перекручувати факти, а й змусила покласти своє життя на плаху заради визнання світом Голодомору в Україні в 1932–33 роках. Тому директор центру вважає своїм особистим моральним обов’язком усунути несправедливість щодо самого імені Джеймса Мейса. На його глибоке переконання, ім’я цього діяча має стояти поряд з іменами відомих українських істориків.

Тамара Демченко у свою чергу наголосила, що Голодомор українців 1932–33 років серед інших негативних наслідків мав і соціально-економічні. Адже, на її особисту думку, історичний страх, сформований у ті страшні часи та закладений на генетичному рівні, і досі має вплив на українців, наприклад у вигляді відсутності активної громадянської позиції. Тому його подолання є важливим завданням держави, першим кроком у реалізації якого є широке інформування громадськості.

За змістом збірка «Свічка у вікні» — це вісім різножанрових праць. Досліджуючи геноцид українців, Джеймс Мейс у своїх творах торкається й інших дуже важливих тем. Зокрема, висвітлюючи тему журналістської етики, він виказує свою неповагу тим дослідникам Голодомору, які, на його думку, відверто брехали про голод в Україні 1930-х років.

Як основна, так і дотичні теми, порушені у збірці, викликали жваву дискусію на засіданні прес-клубу. Як-то: чи має Російська Федерація як правонаступниця СРСР вибачатися перед Україною. На думку Володимира Бойка, Росія — не Радянський Союз, і вона не вчиняла злочинів проти українського народу у 30-х роках минулого століття. Натомість, набагато важливіше, аби перелік країн, які офіційно визнали Голодомор в Україні геноцидом, поповнювався новими. А позиція вимагання вибачень та очікування грошової компенсації може бути, за його словами, тупиковою та неконструктивною. Під час обговорення пролунала також пропозиція про встановлення у місті пам’ятного знаку, щоб згадка про ті трагічні події тридцятих років навіки залишилася у серцях чернігівців.

За інформацією Департаменту інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Курсантів львівського ...
Наступна новина: 20 листопада у Луцьку ...

КОМЕНТАРІ