У Львівській області проходить акція щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД

У Львівській області проходить акція щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД

21.11.13 18:43 0 608
На Львівщині стартувала загальнообласна інформаційно-просвітницька кампанія щодо активного виявлення хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД з метою збереження їхнього здоров’я і здоров’я інших людей.

За словами головного лікаря Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яни Служинської: «Значна частина людей звертаються для первинного обстеження на антитіла до ВІЛ в закладах охорони здоров’я вже при наявності клінічних проявів. І лише 1 з двох ВІЛ-інфікованих знає про свій ВІЛ-статус».

на Львівщині на обліку перебуває 2 456 позитивних осіб. Але реальна їх кількість значно більша. За 9 місяців цього року зареєстровано зростання частки випадків СНІДу серед усіх зареєстрованих захворювань на ВІЛ-інфекцію на 28,9%.

З метою раннього виявлення захворювань на Львівщині вшосте з 18 листопада по 16 грудня проводиться профілактична акція: «Дізнайся більше про ВІЛ. Зроби тест в кабінеті «Довіра».

Отже, якщо людина мала незахищені статеві акти або вживала наркотики, і є в групі ризику з ВІЛ/СНІДу, їй слід обов’язково пройти обстеження. Воно дуже просте. Робиться безплатно та анонімно. Обстеження можна зробити в Обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом у Львові (вул. Лисенка, 45). Якщо тест негативний інформацію можна отримати через 2 дні, якщо є якась підозра – ви отримаєте інформацію через 8-10 днів.

Аналізи можна зробити у кабінетах «Довіри» та кабінетах інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання.

Лише за кілька тижнів минулорічної акції було протестовано 5 600 осіб. 34 з них виявились ВІЛ-позитивними.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ