У Львівській області Ірина Сех звернулася до Генпрокурора із депутатським запитом щодо законності отримання ліцензій компанією ENI

У Львівській області Ірина Сех звернулася до Генпрокурора із депутатським запитом щодо законності отримання ліцензій компанією ENI

21.11.13 13:14 0 758
Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, міністр екології в Уряді національної альтернативи Ірина Сех вимагає забезпечити перевірку законності отримання ТзОВ "Західгазінвест" спецдозволів на користування надрами на території Львівської області та передачу цих прав під контроль іноземній компанії. Про це йдеться в її депутатському запиті до Генерального прокурора України, зареєстрованому у Верховній Раді.

Як зазначає Ірина Сех, у лютому 2012 року дочірнє підприємство НАК "Надра України" "Західукргеологія" спільно з українсько-канадським підприємством "Коломийська нафтогазова компанія "Дельта", що належить британській компанії Cadogan Petroleum Plc, заснувало ТзОВ "Західгазінвест". І вже за 3 місяці з часу заснування, а саме в червні 2012 року, засновники ТзОВ "Західгазінвест" укладають договір з італійською нафтогазовою компанією ENI S.p.A про купівлю частки у розмірі 50,01% ТзОВ "Західгазінвест", що забезпечує іноземній компанії фактично повне одностороннє управління цим товариством. Офіційний інтернет-сайт Державної служби геології та надр України містить інформацію про те, що ТОВ "Західгазінвест" володіє ліцензіями на розробку 9 родовищ сланцевого газу загальною площею близько 3,8 тис. кв. км на території Львівщини.

Як наголошує народний депутат, за законом, отримання спеціяльних дозволів (ліцензій) на розробку родовищ корисних копалин можливе лише за погодженням обласними радами за місцем залягання таких родовищ. "Львівська обласна рада не ухвалювала жодних рішень про надання погоджень на отримання ТзОВ "Західгазінвест" спецдозволів на користування надрами на території Львівської області. Отримання відповідних спецдозволів, що опинилися тепер у власності ТзОВ "Західгазінвест", Львівська обласна рада погоджувала лише дочірньому підприємству НАК "Надра України" "Західукргеологія", тобто винятково державному підприємству. Вважаю, що переоформлення чи внесення змін до спецдозволів, що відбувалося у цьому випадку, здійснене тільки з метою передачі цих дозволів іншим суб'єктам, є протиправним і порушує конституційне право народу України в особі відповідних органів місцевого самоврядування на розпоряджяння надрами", – наголошує Ірина Сех.

Народний депутат вимагає від Генпрокурора забезпечити перевірку законності отримання ТзОВ "Західгазінвест" спецдозволів на користування надрами на території Львівської області та передачу цих прав під контроль іноземній компанії, зокрема, чи не суперечать ці дії національним інтересам та чи не містять корупційної складової.

Нагадаємо, що 23 жовтня 2013 року Ірина Сех звернулася до Генерального прокурора України Віктора Пшонки та голови Служби безпеки України Олександра Якименка з вимогою перевірити законність отримання ТзОВ "Західгазінвест" спецдозволів на користування надрами на території Львівської області та передачу цих прав під контроль іноземній компанії ENI S.p.A. Від Генпрокуратури вона отримала відписку, що її звернення переадресовано Державній службі геології та надр України.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Як вибрати бігову доріжку?
Наступна новина: Сергій Рижук: ...

КОМЕНТАРІ