На Тернопіллі у суботу, 23 листопада, буде освячено престол церкви преподобного Амфілохія Почаївського

На Тернопіллі у суботу, 23 листопада, буде освячено престол церкви преподобного Амфілохія Почаївського

21.11.13 12:57 0 637
У селі Мала Іловиця, що на Шумщині, у якому 13 липня 2011 року було освячено хрест під будівництво храму та монастиря святого Амфілохія Почаївського, відбудеться Архієрейське богослужіння з нагоди освячення престолу Церкви Святого Амфілохія.

Довідково:

Амфілохій Почаївський помер 1 січня 1971 року. І коли через 31 рік була відкрита його могила, усі присутні були глибоко вражені: тіло священика було нетлінним. 12 травня 2002 року Амфілохія Почаївського долучили до лику святих. Під час богослужіння в його честь тисячі вірян побачили справжнє чудо: в небі над Почаєвом із хмар сотворився великий хрест. Хмара у вигляді хреста висіла у небі протягом усієї служби.

Святий за усе своє героїчне життя зцілив тисячі людей. І зцілення це було як тілесне, так і духовне. Живучи в капличці на цвинтарі, Амфілохій приймав кожен день до п’ятисот людей, які йшли до нього як за душевним зціленням, так іі за фізичним. Сам він говорив: “Знаю, хто до мене йде, що у нього болить й скільки йому жити”. Пише Історична правда.

Під час другої світової війни лікував поранених вояків УПА. Після війни потік людей до Святого став таким, що влада відмінила автобусне сполучення із селом, де жив Амфілохій. Але люди йшли пішком. День і ніч.

Ось – лише один з сотні випадків зцілення, про який до цього часу розповідають очевидці. Коли Амфілохія не було в селі до нього привезли вмираючого хлопчика 13 років. Не дочекавшись допомоги, дитина померла. Коли пізно вночі старець повернувся і дізнався про це, він узяв дитину на руки і заніс його в церкву. А через деякий час хлопчик вийшов живий.

Святий став відомий у всьому СРСР й за його межами. Проти Амфілохія розпочинаються гоніння. В 60-их роках КДБ кидає старця до психіатричної лікарні. І лише після приїзду до лікарні дочки Сталіна Світлани Алілуєвой, яку він у свій час зцілив, Амфілохія відпускають із психіатричної клініки.

До останнього свого дня святий зцілював людей.

Про це повідомили у прес-службі Тернопільської облради
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Львові юні художники ...

КОМЕНТАРІ