На Хмельниччині за перший рік дії нового КПК зменшилася кількість дітей за гратами - Уповноважений з прав дитини

На Хмельниччині за перший рік дії нового КПК зменшилася кількість дітей за гратами - Уповноважений з прав дитини

22.11.13 12:19 0 589
Уже за перший рік дії нового Кримінального процесуального кодексу, який набув чинності 20 листопада 2012 року, зменшилася кількість дітей в колоніях, СІЗО та дітей, притягнутих до кримінальної відповідальності. Про це заявив Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко під час прес-конференції.

За його словами, новий КПК став ключовим етапом гуманізації правосуддя щодо дітей.

Так, за його словами, якщо станом на 1 листопада 2012 року в колоніях перебувало 1289 дітей, то станом на 1 листопада 2013 року - вже 968 дітей; якщо в СІЗО перебувало 553 дитини, то станом на цей період - 276 дітей.

«При цьому, я нагадаю, в 2010 році в СІЗО утримувалось 976 дітей, а в колоніях відбувало покарання майже 1500 дітей», - сказав Уповноважений Президента з прав дитини.

Крім того, за його словами, зменшилася кількість дітей, які умовно відбувають покарання, «тобто щодо яких ухвалено рішення про звільнення від відбування кримінального покарання з випробуванням».

«Якщо до 2012 року кількість дітей, які умовно відбувають покарання, щорічно збільшувалася (для порівняння: в січні 2011 року на обліку в кримінально-виконавчій інспекції перебувало 4353 дитини, а в 2012 році - 4945 дітей), то станом на січень 2013 року таких дітей вже стало 3518», - констатував Ю.Павленко.

Він пояснив, що гуманізація кримінального правосуддя призвела до більш об’єктивного та швидкого розгляду справ щодо дітей, які перебувають у конфлікті з законом, а також до зменшення як термінів, так і більш активного використання судами звільнення від кримінальної відповідальності дітей із застосуванням примусових заходів виховного характеру.

Разом з тим, за його словами, потрібно розробити нові форми соціальної роботи з дітьми, які перебувають у конфлікті з законом, і запровадити більш широкий спектр примусових заходів виховного характеру по відношенню до них.

Необхідно розвивати сімейні форми виховання для дітей, які перебувають у конфлікті з законом, переконаний Ю.Павленко. «Це особливо актуально для тих дітей, у кого криміналізуючий фактор саме в рідній сім’ї», - наголосив він.

«Очевидно, що має більш активно розвиватися програма із впровадження «Зелених кімнат» у кожному районному та міському відділі міліції - окремих, спеціально облаштованих приміщень, в яких проводяться слідчі та інші дії з дитиною з тим, щоб не травмувати її», - сказав Ю.Павленко.

Про це повідомили у Хмельницькій ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Івано-Франківську з ...
Наступна новина: Волинські правоохоронці ...

КОМЕНТАРІ