Тернопілля: «Стежками Тараса Шевченка по Кременеччині»

Тернопілля: «Стежками Тараса Шевченка по Кременеччині»

22.11.13 10:05 0 727
Управління з питань туризму та курортів облдержадміністрації продовжує роботу по систематизації туристичних маршрутів. До 200 річчя святкування дня народження Т.Г.Шевченка, фахівці відділу культури, туризму, національностей та релігій Кременецької РДА розробили маршрут Шевченківськими місцями, який охопив туристичні об’єкти Кременецького району:

1. Кременецький краєзнавчий музей, зала Т.Г.Шевченка (тематична екскурсія).

2. Обласний гуманітарний педагогічний інститут ім. Т.Г.Шевченка (пам’ятник Великому Кобзарю, Меморіальна дошка). Перебуваючи у Кременці, Т.Шевченко цікавився освітньою діяльністю одного із засновників Вищої Волинської гімназії Т.Чацького, якого шанобливо згадує у повісті «Варнак». Про польського історика і громадського діяча Й.Лелевеля, який свого часу викладав у гімназії, Т.Шевченко пише у повісті «Художник».

3. Будинок на вул. Словацького,1 м.Кременець (Меморіальна дошка). Саме в цьому будинку, знаходилась друкарня Семена Жука, де у 1922 році був надрукований «Малий Кобзар» Тараса Шевченка.

4. Замкова гора (екскурсія «Стежками Тараса Шевченка»).

5. Пам’ятник Т.Шевченку у м.Кременець по вул. Т.Шевченка.

6. м. Почаїв, подвір’я Свято-Успенської Лаври. Меморіальна дошка на Архієрейському будинку, що засвідчує перебування Т.Шевченка по завданню Археологічної комісії у 1846 році. Кобзар змалював історичні та архітектурні пам’ятки краю. Він виконав чотири акварельні малюнки різноманітних видів Свято-Успенської Лаври, зробив кілька замальовок, записав три народні пісні, а почуті розповіді про гайдамацький рух поклав в основу повісті «Варнак» та однойменної поеми, в яких згадує Кременець, Почаїв, Дубно та Ікву.

7. Пам’ятник Т.Г.Шевченка у центрі Почаєва.

8. Почаївський історико-художній музей. Діє виставка «Тарас Шевченко і Почаїв». Виставка живопису із фондів музею, пов’язаних з перебуванням Кобзаря у 1846 році у Почаєві.

Про це повідомили у Тернопільській облдержадміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ