В Житомирській області всі люди повинні мати однакові умови для забезпечення своїх потреб

В Житомирській області всі люди повинні мати однакові умови для забезпечення своїх потреб

25.11.13 06:55 0 605
Найуразливіші верстви населення, до яких належать інваліди, діти-сироти тощо, є об’єктом особливої уваги з боку держави. Їм надаються різні види соціальних допомог, необхідні технічні засоби реабілітації, санаторно-курортне лікування. Однак у повсякденному житті люди з обмеженими фізичними можливостями, зокрема люди у візках, стикаються із перешкодами, які є для них нездоланними. Це відсутність пандусів, місць для паркування, вузькі вхідні двері, недоступні туалетні кімнати. Для вирішення цих питань, тобто для створення сприятливих умов для життєдіяльності цієї категорії людей, і створено обласний комітет для забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.

Члени комітету спільно із громадською організацією «Молодь. Жінка. Сім’я» проводять виїзні засідання і моніторинги доступності об’єктів з метою забезпечення громадського контролю за створенням безперешкодного доступу до них маломобільних груп населення.

Так, у 2013 році такі засідання було проведено в Андрушівському, Черняхівському і Брусилівському районах, а 21 листопада представники влади і громадськості завітали на Ружинщину.

Засідання «круглого столу» відкрила заступник директора департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Валентина Усольцева. Вона повідомила, що в області в основному пристосовані для вільного доступу приміщення районних державних адміністрацій, міських рад, управлінь праці та соціального захисту населення, Пенсійного фонду, центрів зайнятості. Частково вирішено питання облаштування пандусами приміщень сільських та селищних рад, закладів первинної медичної допомоги, навчальних закладів області. Валентина Володимирівна акцентувала на тому, що більшість збудованих пандусів не відповідає вимогам будівельних норм.

На цьому загострила увагу присутніх і голова громадської організації «Молодь. Жінка. Сім’я» Неля Ковалюк. За її словами, проблема наявності пандусів біля основних закладів вирішена, однак є багато питань щодо їх відповідності до прийнятих стандартів. Тільки безвідповідальністю і байдужістю керівників можна пояснити спорудження пандусів, якими неможливо користуватися без загрози здоров’ю. Болючими питаннями є відсутність пониження бордюрів, недоступні туалетні кімнати.

Всі люди повинні мати однакові умови для забезпечення своїх потреб. Це розуміють усі. Але потрібно змінити філософію сприйняття – до людей з обмеженими фізичними можливостями слід ставитись не як до інвалідів, а як до людей у візках. У цьому впевнений заступник голови Ружинської райдержадміністрації Іван Семенюк. На правах господаря району, на теренах якого відбулося чергове засідання комітету доступності, він ознайомив учасників «круглого столу» з основними показниками соціально-економічного розвитку регіону, наголосивши, що жодна будівля, зведена протягом останніх трьох років, не була введена в експлуатацію без дотримання норм доступу. Працює районний комітет доступності, який, зокрема, неодноразово звертався до правоохоронних органів, які мають відповідний вплив, з метою примусити керівників об’єктів соціального та громадського призначення облаштувати вільний доступ для осіб з інвалідністю.

У виступах заступників голів Бердичівської райдержадміністрації Людмили Колесник, Володарсько-Волинської – Олександра Одногорченка, Андрушівської – Олега Борисова, Черняхівської – Миколи Мартиненка було проаналізовано стан створення безперешкодного середовища для маломобільних груп населення. Робота в цьому напрямку ведеться, зауваження і рекомендації, надані після виїзних засідань комітету доступності, враховуються.

Небайдужі, милосердні люди, якими є представники обласного комітету доступності, спільно із активними, мужніми членами обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» продовжують здійснювати жорсткий контроль за створенням безперешкодного доступу для маломобільних груп населення відповідно до вимог державних будівельних норм при будівництві нових, проведенні реконструкції та капітального ремонту існуючих будівель соціального, культурного та громадського призначення.

Про це повідомили у Житомирській ОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: 917,1 тис грн субвенції ...
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ