Тернопільщина вшанувала жертв Голодомору-геноциду українців

Тернопільщина вшанувала жертв Голодомору-геноциду українців

25.11.13 12:03 0 651
23 листопада 2013 року в Тернополі вшанували жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років. На Театральному майдані міста зі свічок виклали символічний хрест пам'яти, а священики різних конфесій відправили панахиду. Участь у мітингу-реквіємі взяли представники духовенства, свободівці – народний депутат України Олексій Кайда, голова Тернопільської облради Василь Хомінець, міський голова Сергій Надал, голова Тернопільського обласного організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Володимир Стаюра, голова міської "Свободи" Роман Навроцький, депутати місцевих рад різних рівнів, активісти молодіжних націоналістичних організацій "Сокіл" та "Студентська Свобода", сотні містян.

"Десятки мільйонів українців, які вирощували хліб, виховували дітей, просто хотіли жити, – були приречені на голодну смерть. Владна верхівки хотіла стерти з лиця землі могутню й волелюбну націю. Жінок та дітей, молодих і старих мордували лише через те, що ці люди були українцями. Десятки країн світу визнали Голодомор як геноцид української нації. І ганебно, що "регіонали" і комуністі у парламенті відмовилися підтримати проєкт постанови про відзначення 80-х роковин Голодомору", – наголосив народний депутат від ВО "Свобода" Олексій Кайда.

Процесія пройшла від Театрального майдану до церкви Різдва Христового, де біля пам'ятного знака жертвам Голодомору також відправили панахиду й запалили свічки.

"Вісімдесят років тому в Україні було пекло, – зазначив голова Тернопільської обласної ради свободівець Василь Хомінець. – В Україні – житниці СССР – був суцільний голодний мор, штучно створений комуністичною владою. Пухли та помирали від голоду мільйони українців, мільйони так і не народилися через цей геноцид – так намагалися обрубати коріння нашої нації та знищити її".

"Українська нація вісімдесят років тому в приниженні, в голоді і муках мала загинути і зникнути. Мав бути остаточно придушений дух бунту і непокори, спрага до волі. Це був план Сталіна і совєцької комуністичної влади. Окупанти розуміли, що нас неможливо перемогти, хіба що знищити. Історія це підтвердила складною і тривалою боротьбою за українську державність. Ціною стали мільйони заморених голодом, закатованих у совєцьких концтаборах і сибірах, розстріляних, примусово виселених з рідних земель. Але нація відродилась. Відродилась, але ще не стала сильною", – наголосив міський голова свободівець Сергій Надал.

"Голодомор 1932–1933 років – сумна сторінка в історії нашого народу, – зазначив голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Володимир Стаюра. – Упродовж кількох десятиліть криваві злочини комуністів ретельно замовчували, а пам'ять про невинно замучених голодною смертю хотіли знищити будь-якою ціною. Та це не вдалося, бо неможливо переписати історію, як би не намагалися зробити нинішні сталіністі, бо вона написана кров'ю мільйонів замучених, закатованих наших предків".

"Масштаби Голодомору вражають і . За підрахунками дослідників, Україна втратила від 7,5 до 10 мільйонів осіб. А скільки ще могло народитися! Варто згадати ще й соціяльні, економічні, політичні наслідки голодного лихоліття! Вимирали цілі родини, цілі поселення. Ця подія залишила свій відбиток у свідомості тих, кому вдалося вижити. Злочин геноциду, який мав на меті стерти українську націю з лиця землі – один із найжорстокіших та найганебніших в історії людства!", – наголосив заступник міського голови свободівець Леонід Бицюра.

Цього дня українці відправили панахиди, провели мітинги-реквієми та запалили свічки пам'яти в різних куточках Тернопільщини.

Світлини: https://plus.google.com/u/0/photos/104331009406632508844/albums/5949529191965843873

Про це повідомили в прес-службі Тернопільської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Житомирській області ...
Наступна новина: Ізраїль називає ...

КОМЕНТАРІ