Національний банк України здійснив випуск пам’ятної монети з нагоди 150-річчя від дня народження Бориса Грінченка

Національний банк України здійснив випуск пам’ятної монети з нагоди 150-річчя від дня народження Бориса Грінченка

25.11.13 17:59 0 771
Національний банк України, продовжуючи серію “Видатні особистості України”, 22 листопада 2013 року вводить в обіг пам’ятну монету “Борис Грінченко”.
Презентація пам’ятної монети “Борис Грінченко” відбулася в столичному музеї Бориса Грінченка. У заході взяли участь заступникначальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Національного банку України Вікторія Сузанська, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк та автор ескізів цієї монети Наталія Фандікова.
Заступник начальника Управління нумізматичної продукції та маркетингу Вікторія Сузанська розповіла, що Національний банк України, ураховуючи важливість постаті Бориса Грінченка для української культури, відкарбував монету, присвячену 150-річчю від дня народження великого Просвітителя українського народу. Вона також зауважила, що “важко переоцінити вагомий внесок Бориса Грінченка у розвиток українського письменства, педагогіки, лексикографії, літературознавства, етнографії, історії, публіцистики, громадсько-політичної діяльності тієї епохи”.
“Питання збереження духовності української нації, які були порушені Борисом Грінченком століття тому, є актуальними і дотепер. Випускаючи цю пам’ятну монету, Національний банк України віддає данину пам’яті сподвижнику на ниві українського слова Борису Грінченку та намагається підтримати традиції дбайливого ставлення до рідної мови й культури”, − наголосила Вікторія Сузанська.
Крім того, вона повідомила, що монету “Борис Грінченко” номіналом 2 гривні виготовлено з нейзильберу, тираж її становить 20 000 штук, а вартість – 20 гривень.
Ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев’юк подякував керівництву та колективу Національного банку України за увагу до видатної і знакової постаті в історії національної культури та зазначив: “Головною справою його життя стало виховання у молоді любові до рідної землі та української мови. Своїм життям і творчим шляхом Борис Грінченко утверджував значущість і важливість вчинків кожного для загальної справи. Тому місією Київського університету імені Бориса Грінченка є сприяння кожному в цілісному розвитку та лідерському становленні, а також служіння людині, громаді, суспільству”.
Художниця Наталія Фандікова розповіла, що наснагу та енергію для роботи над ескізами монети вона черпала з літературного доробку Бориса Грінченка. “Працюючи над ескізами, я згадувала різні прочитані мною твори Бориса Грінченка і збагнула, що їх об’єднує щира любов до України. Тож своєрідним “епіграфом” до монети став вислів письменника “…Україна. В цьому слові для мене все”, − сказала Наталія Фандікова.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Slando продають «набір ...
Наступна новина: Біля Кабміну міліція ...

КОМЕНТАРІ