ЄС не припинить співпраці з Україною - Вільям Енгдаль

ЄС не припинить співпраці з Україною - Вільям Енгдаль

25.11.13 18:01 0 731
За будь-яких дій України ЄС не припинить співпрацю зі східною партнеркою, бо зацікавлений в її економіці, тому українська влада має вести переговори з ЄС на засадах рівного партнерства -заявив Вільям Енгдаль (William Engdahl), американський економіст і політолог в ексклюзивному коментарі телеканалу БТБ.

«Західна Європа має великий інтерес до вашої економіки та індустрії, зацікавлена в тому, щоб вести бізнес в Україні. І це також сприятиме діалогу, якщо в українського уряду буде власна думка, буде власна чітка роль. І якщо є якісь спірні бізнес-питання, вони будуть вирішуватися юридично, законним шляхом, можливо, із залученням інститутів ЄС, однак в жодному разі двері Європейського Союзу не зачиняться для України», - сказав експерт.

При цьому досвід багатьох колишніх соціалістичних республік Східної Європи, які приєдналися до ЄС, свідчить - життя в рамках об'єднання далеке від раювання. Особливо в умовах фінансової кризи, яку зараз переживає Євросоюз. Він поділяє стурбованість Уряду України економічними ризиками, які можуть виникнути внаслідок підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, та підтримує паузу в євроінтеграції для запобігання їм. «Я думаю, що Уряд усвідомлює ці ризики, і що за завісою міжнародної політики відчувається сильний тиск», - зазначив він і додав, що цей тиск насамперед іде із Вашингтона, який зацікавлений зруйнувати зв’язки між Росією та Україною. Це , на його погляд, є справжнім безглуздям для України. «Економічні зв'язки з Росією – це найважливіша карта, яку Україні зараз варто розіграти. Взаємини із Західною Європою через економічні зв'язки з ЄС стали б катастрофою для України. Те, що залишилося від української економіки, потрапило б до рук західноєвропейських мульти-корпорацій і зробило б залежними від долара», - вважає експерт.

«В такому випадку не варто було б очікувати ніякої довгострокової вигоди для України. Якщо хтось у цьому сумнівається, хай погляне на досвід колишніх комуністичних республік Східної Європи, які приєдналися до ЄС. Очевидно, що життя там далеке від райського. Загалом, сьогодні економіка Євросоюзу знаходиться на ранній стадії глибокої кризи. І лідери ЄС в жодному разі не спроможні вирішити фундаментальні проблеми блоку», - продовжив він.

На погляд Енгдаля, Україна має широко подивитися на питання партнерства в сучасному світі. «Економічний двигун нашої планети на найближчі п’ятдесят-сто років – це Євразія. Євразія – це Росія, Китай, Іран, економіки Центральної Азії, Північної Африки», - вважає він.

Замість підписання Угоди він радить зміцнювати співпрацю з ЄС крок за кроком, зважено.

«Ідея того, що Західній Європі є що запропонувати, має реалізовуватися поступово. Шляхом підписання угоди за угодою, а не в такий спосіб, що необхідно повністю здатися і підкоритися законам ЄС. Ці закони написані головно європейськими бізнес-структурами, які, передусім, представляють інтереси деяких гігантських мультикорпорацій, які останні чотири роки виступають за глобалізацію та розвал національних індустрій», - зазначив він.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Біля Кабміну міліція ...
Наступна новина: Народні депутати від ...

КОМЕНТАРІ