У містах Львівщини свободівці вшанували пам'ять жертв Голодомору

У містах Львівщини свободівці вшанували пам'ять жертв Голодомору

26.11.13 10:34 0 710
23 листопада 2013 року у районних центрах та містечках Львівщини за участі місцевих активістів Всеукраїнського об'єднання "Свобода" відбулося вшанування пам'яти жертв голодоморів.

У Жовкві до поминальних заходів долучилися свободівці: депутат Львівської обласної ради Володимир Тістик, заступник голови районної ради Богдан Юрдига разом із депутатами Жовківської районної та міської рад, а також численними партійними активістами.

Центром міста пройшла колона до Пам'ятного знака жертвам Голодомору та політичних репресій, де відбувся молебень за душі загиблих, а також церемонія покладання композиції з житніх і пшеничних колосків та квітів. Депутати-свободівці несли банери із зображенням жертв Голодомору та плавати з гаслами: "Не дамо згасити свічку пам'яти", "Катам – суд! Полеглим – пам'ять!", які виготовив депутат райради Михайло Дмитрів. Після цього на площі Вічевій відбулося віче-реквієм за загиблими українцями.

У місті Рава-Руська члени міської організації "Свободи" запалили свічки пам'яти біля каплички в центрі міста, де місцеві священики відслужили панахиду за душі померлих братів-українців. До присутніх звернувся голова Рава-Руської міської організації ВО "Свобода", депутат міськради Микола Зінько: "80 років тому наш народ пережив страшну трагедію. Всім відомо, що Голодомор не був випадковістю. Це був ретельно спланований злочин, спрямований на нещадне знищення ядра української нації – селянина-хлібороба. І ця злочинна совєцька комуністична система досі не засуджена. Її послідовники чомусь досі перебувають у стінах українського парламенту. А це є відвертою насмішкою над нашими померлими предками і глумом над усіма живими і ненародженими".

Дублянська міська організація ВО "Свобода" запалила свічки біля пам'ятника Тарасові Шевченку. До присутніх звернувся голова Дублянської "Свободи", депутат райради Ігор Іванюк. " всіх українців повинна об'єднати спільна національна пам'ять, спільний біль і скорбота. Уся нація має стати як одна людина. І цей біль повинен взивати до відновлення справедливості. А це і засудження злочинного комуністичного режиму, і достойне життя українця на своїй, Богом даній землі. Ми повинні зробити все для того, щоб пам'ять загиблих була належно вшанована, а така трагедія більше ніколи не повторилася. 80 років тому наших братів-українців могла врятувати скоринка хліба, нині їм потрібна пам'ять, щира молитва і наша готовність будувати нову справедливу дійсність", – підсумував свободівець.

У Дрогобичі у День вшанування пам'яти жертв Голодомору і політичних репресій відбулася панахида та віче біля меморіалу "Тюрма на Стрийській". На вічі виступив депутат Львівської обласної ради від ВО "Свобода" Михайло Задорожний, який зазначив, що Західна Україна намагалася підтримувати своїх братів на Великій Україні, які помирали від Голодомору, однак большевицький режим усіляко перешкоджав цьому. "Зараз українці Сходу і Заходу мають бути єдині у своєму прагненні будувати цивілізовану европейську Україну та протистояти антиукраїнським діям влади. Репресії не повинні повторитися", – зазначив депутат.

Михайло Задорожний також взяв участь у панахиді, яка відбулася у с. Верхні Гаї Дрогобицького району біля хреста, встановленого в пам'ять про жертв Голодомору.

Біля Пам'ятника скорботи жителі Буська вшанували пам'ять жертв голодоморів. До вшанувань долучилися представники Буської районної організації ВО "Свобода", зокрема заступник голови Буської райради Богдан Гринишин, депутат райради Андрій Ємець, депутат міської ради Володимир Ступак. Перед початком віча-реквієму учасники побували біля будівлі колишньої катівні НКВС, де поклали квіти та запалили лампадки в пам'ять жертв голодоморів.

Про це повідомили в прес-службі Львівської обласної організації ВО "Свобода"
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Психологічні аспекти ...
Наступна новина: 26.11 - семінар на тему: ...

КОМЕНТАРІ