Львівська обласна рада затвердила звернення з вимогою до керманичів держави підписати Угоду про асоціяцію з ЕС

Львівська обласна рада затвердила звернення з вимогою до керманичів держави підписати Угоду про асоціяцію з ЕС

26.11.13 20:35 0 910
26 листопада 2013 року відбулося засідання Львівської обласної ради, на якому розглянуто єдине питання – «Про суспільно-політичну ситуацію в Україні та евроінтеграцію». Обласна рада 69 голосами «за» ухвалила рішення звернутися до українського народу, Президента України, Голови Верховної Ради України, місцевих рад та керівників держав Европейського Союзу про суспільно-політичну ситуацію в Україні та евроінтеграцію. Участь у сесії також взяли народні депутати України від ВО «Свобода» Ірина Фаріон та Ірина Сех.

Подаємо текст звернення до українського народу, Президента України, Голови Верховної Ради України, місцевих рад та керівників держав Европейського Союзу про суспільно-політичну ситуацію в Україні та евроінтеграцію повністю:

«Останнім часом увага всього українського суспільства прикута до підписання довгоочікуваної Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що заплановане на 28 листопада цього року в м. Вільнюсі.

Саміт Україна – ЄС фактично окреслить не лише східний кордон Європи, але й визначатиме геополітичну ситуацію континенту на багато років уперед. Підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС – це суверенне право наших співвітчизників обирати стандарти, за якими сучасні і прийдешні покоління будуть жити та розвиватися в майбутньому. Це прагнення більшості народу української держави, адже підписання Угоди про асоціацію відкриє Україні шлях до тісної співпраці з Європейським Союзом і, відповідно, до покращення рівня життя населення.

Окрім безсумнівних економічних та політичних виграшів, цей крок засвідчить цивілізований вибір українців на користь європейських цінностей, поваги до громадянських свобод, вільного ринку та конкуренції, подолання корупції.

Угода про асоціацію має стати якісно новим, поглибленим форматом відносин між Україною та ЄС. Угода не лише закладе якісно нову юридичну основу подальших взаємин між Україною та ЄС, але й слугуватиме стратегічним орієнтиром системних соціально-економічних реформ в Україні, передбачаючи масштабну адаптацію національного законодавства до норм та правил ЄС.

Підписання Угоди про асоціацію підвищить рівень життя пересічного українця. Кожна держава, яка є членом ЄС, зберігає національну самобутність та ідентичність, має можливості для розвитку своєї культури і традицій.

Оскільки Україна географічно є частиною Європи, громадяни нашої держави мають повне право бути європейцями як політично, так і економічно.

Європа виросла на християнських цінностях, і нам варто повчитися в європейців шанувати власні духовні цінності. Блаженніший Любомир Гузар слушно зауважив: "Ми не маємо приймати все те, що приймає Європа. Ми мусимо бути критичними". Європа не є однорідною, тому нам, українцям, варто обирати, що пасує нашій державі.

Львівщина, межуючи з країнами європейської спільноти, упродовж багатьох років міжрегіонального транскордонного співробітництва на практиці здійснює реальні кроки в напрямі європейської інтеграції.

Як уповноважені представники органів місцевого самоврядування західної області України ми, депутати Львівської обласної ради, засвідчуємо переваги тісної ділової співпраці з сусідніми державами щодо врегулювання важливих питань у різних царинах суспільного життя з метою поступового наближення його рівня до високих європейських стандартів.

Сьогодні Україна розглядає Угоду про асоціацію як важливий крок на шляху наближення в перспективі до наступного етапу – укладення Угоди про вступ до ЄС.

Та, попри публічні запевнення, чинна влада України робить усе, аби заблокувати затвердження так званого «євроінтеграційного пакету» законопроектів, а також не допустити скерування Ю. Тимошенко на лікування за кордон.

Мотиви ідеологів зриву підписання Угоди цілком зрозумілі. Влада розуміє, що Угода про асоціацію – це початок втілення в Україні європейських стандартів, із запровадженням яких уже не вдасться безсоромно «тягнути» гроші з Державного бюджету.

Усупереч думці переважної більшості громадян України, перекреслюючи зусилля кількох останніх років, провладні політики та чиновники під абсолютно надуманими приводами всіляко відтягують виконання взятих на себе зобов’язань щодо євроінтеграції.

Тим, хто бажає і надалі залишатись у «сірій зоні» напівцивілізованого постсовєцького суспільства з його тотальною корумпованістю, вседозволеністю можновладців та утисками прав і свобод, байдужий рівень добробуту співвітчизників. Однак замороження або, як кажуть зараз, «пауза» у процесі євроінтеграції України означає лише повільне падіння України в міцні «обійми» північного сусіда.

Керуючись волею виборців Львівщини, депутати Львівської обласної ради вирішили:

1. Підтримати Резолюцію народного віча «За європейську Україну!», ухвалену 24 листопада 2013 року на Європейській площі в м. Києві, вимоги студентства та Євромайданів населених пунктів Львівщини.

2. Звертаємося до Президента України, Голови Верховної Ради України з вимогою підписати Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом у Вільнюсі 28 - 29 листопада 2013 року.

3. Вимагаємо від Президента України припинити повноваження Прем’єр-міністра України М. Азарова та ухвалити рішення про відставку Кабінету Міністрів України.

4. Просимо країни Європейського Союзу підписати і ратифікувати Угоду про асоціацію між Європейським Союзом та Україною.

5. Звернутися до місцевих рад України про підтримку євроінтеграційного вибору України.

Успішне майбутнє України не має бути заручником політичних ігрищ!»

Окрім цього, розглянувши та ухваливши вказане питання, депутати також вимагають від Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, управління Служби безпеки України у Львівській області та прокуратури Львівської области забезпечити правопорядок під час проведення масових акцій на підтримку евроінтеграції та усунення перешкод у доїзді жителів области на Евромайдан у Києві. Також створено тимчасову контрольну комісію, яка вивчатиме ситуацію щодо перешкоджання з боку державної адміністрації Евромайдану у Львові.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ