Глава УГКЦ очолює літургію у базиліці святого Петра

Глава УГКЦ очолює літургію у базиліці святого Петра

27.11.13 12:13 0 521
25 листопада, у празник святого священномученика Йосафата, архієпископа Полоцького, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), з особливого дозволу Папи Римського Франциска, очолив урочисту архієрейську святу літургію на головному престолі ватиканської базиліки святого Петра. Захід відбувається з нагоди 50-річчя покладення мощів святого Йосафата, мученика за єдність церкви, у головному храмі католицької церкви.

З Блаженнішим Святославом співслужать кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації для Східних церков, майже всі владики Синоду єпископів УГКЦ, владика Мілан Шашік, єпарх Мукачівський, представники інших церков свого права та апостольської столиці. Серед понад 200 священиків значну частину становлять духовні сини святого Йосафата – ченці Василіанського чину святого Йосафата на чолі з протоархимандритом о. Генезієм Віомаром, ЧСВВ.

У спільній молитві єднаються кілька тисяч паломників з України, Білорусі, Литви, Італії та інших країн світу.

З огляду на присутніх паломників з різних країн, літургійні читання були проспівані українською, білоруською та італійською мовами. Після Святої літургії привітати українських прочан прийде Святіший Отець Франциск.

Зазначимо, що виключне право служити на головному престолі ватиканської базиліки має лише Єпископ Рима й ті, кому він уділить такий привілей. Те, що Блаженніший Святослав отримав таку можливість, є свідченням особливої прихильності Святішого Отця до Української церкви та народу, повідомляє Радіо Ватикан.

Нагадаємо, 25 листопада, Католицька церква вшановує пам’ять святого Йосафата, архієпископа Полоцького.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопіллі 20 млн.грн. ...
Наступна новина: В Івано-Франківській ...

КОМЕНТАРІ