На Львівщині розпочалися заходи, приурочені до відзначення Року родини Нижанківських

На Львівщині розпочалися заходи, приурочені до відзначення Року родини Нижанківських

27.11.13 17:05 0 1054
2013 рік на Львівщині проголошено Роком композиторів Нижанківських. Так, цього року минає 150 років від дня народження Остапа Нижанківського – композитора, священика, подвижника економічного розвитку та 120-річчя від дня народження Нестора Нижанківського – композитора, педагога, музичного критика.

У період з 24 до 28 листопада відбудеться низка заходів, які покликані вшанувати пам’ять про видатних українських громадських та культурних діячів. Заходи відбуватимуться за підтримки обласної державної адміністрації та обласної ради.

Програма заходів розпочалася 24 листопада Святою Літургією у Храмі Преображення Господнього у м. Львові. Також цього дня на Личаківському кладовищі відбулись поминальні відправи на могилах родини Нижанківських. Про це повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Наталія Гамкало.

У рамках відзначення Року родини Нижанківських передбачено відвідання місць проживання та поховання родини Нижанківських на території Львівської області (м. Дрогобич, м. Стрий та с. Голубутів, с. Завадів, с.Братківці Стрийського району), родини о. Йосифа та Осипи Нижанківських на території Івано-Франківської області (с. Бринь та с. Гошів), а також родини Тишинських (с. Городиславичі у Львівській області).

Львівська обласна державна телерадіокомпанія та Львівське обласне державне радіо підготували цикл передач з нагоди відзначення Року родини Нижанківських: 26 листопада о 13.00 год. у радіоефір вийде спеціальна передача, а 28 листопада о 19.00 год. відбудеться трансляція телепередачі «Вечір у Львові» присвячені Року композиторів.

27 листопада о 15.00 год. відбудеться зустріч представників родини Нижанківських з колективом Львівської національної академії мистецтв.

Також цього дня у Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької у Львові о 18.00 год. презентуватиметься компакт-диск «Вокальні твори Остапа та Нестора Нижанківських».

Підсумковим заходом у відзначенні Року Нижанківських стане Урочиста академія у Львівській обласній філармонії, яка відбудеться 26 листопада о 18.00 год. Упродовж святкового вечора звучатимуть твори композиторів: «Вітрогони», «І молилася я», «З окрушків», «В гаю зеленім», «Царю небесний» О. Нижанківського та «Засумуй, трембіто», «Човник хитається» Н. Нижанківського.

Довідка:

Остап Нижанківський народився у 1862 році в с. Малі Дідушиці на Стрийщині у священичій родині – український громадський, політичний і культурний діяч, священик, композитор, диригент, засновник молочарської кооперації Галичини, засновник музичного видавництва «Музикальна бібліотека», де публікувалися твори українських композиторів А. Вахнянина, М. Лисенка, М. Вербицького та ін. Остап Нижанківський є автором популярних творів «Вітер в гаю», «Минули літа молодії», «Наша дума, наша пісня», колядок «Бог ся рождає», «Во Вифлиємі нині новина».

Композитор, піаніст і музичний критик Нестор Нижанківський народився 1893 року у м. Бережани, був викладачем Вищого музичного інституту ім. Миколи Лисенка у Львові, членом музикологічної секції НТШ, музичним критиком газети «Українські вісті», співорганізатором і першим головою Союзу українських професійних музик. Творча спадщина: хорова поема «Наймит» на слова І. Франка, музика до комедії Ю. Косача «Кирке з Льолею», романси: «Жита» й «Прийди, прийди» на слова О. Олеся, «Снишся мені» на слова Б. Лепкого, твори для дітей: «Марш горобчиків», «Староукраїнська пісня», «Коломийка» та ін.

Про це повідомили у Львівській обласній державній адміністрації
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ