Суд без жодних доказів кинув за ґрати двох свободівців-активістів Евромайдану

Суд без жодних доказів кинув за ґрати двох свободівців-активістів Евромайдану

27.11.13 17:50 0 690
27 листопада 2013 року Печерський районний суд Києва ув’язнив терміном на 60 діб двох свободівців, які брали участь у Евромайдані в Києві. Зокрема, за ґрати на час досудового слідства було відправлено киянина Віталія Благодарного та Олега Маляша зі Львівщини. Останній, до того ж, є інвалідом третьої групи та має вагітну дружину.

Зауважимо, що свободівців було затримано два дні тому кожного окремо. Без жодних пояснень націоналістів доправили до Печерського райвідділку міліції, звідки прямо зі слідчого кабінету їх вивели «беркутівці», заламавши руки. Два дні члени ВО «Свобода» перебували в Подільському ізоляторі тимчасового тримання.

Проти свободівців було порушено кримінальні справи за ч.4 статті 296 Кримінального кодексу України, яка передбачає до семи років позбавлення волі. Варто зазначити, що відповідна стаття ККУ стосується дій, пов’язаних із застосуванням вогнепальної чи холодної зброї. В обвинуваченні, які висували свободівцям слідчий та прокурор, було вказано про те, що націоналісти буцімто застосовували газові балончики. Окрім того, сам нібито постраждалий «беркутівець» не пам’ятає, хто вчинив на нього «напад».

Без жодних доказів і підстав свободівців кинули за ґрати на два місяці. Справи націоналістів розглядали окремо. Слід зауважити, що в залі засідання увесь час перебували парламентарі від ВО «Свобода». Вони подавали клопотання про взяття на поруки підсудних, однак суддя не взяв до уваги звернення народних депутатів. До того ж, рішення суду не передбачає звільнення під заставу. Відповідно, свободівців буде ув’язнено впродовж двох місяців, доки триватиме досудове слідство. Термін їхнього перебування за ґратами можуть подовжити, якщо слідчі дії триватимуть довше. Про це повідомив адвокат Віталія Благодарного свободівець Олег Бондарчук. Також інтереси націоналіста в суді захищав свободівець Сидір Кізін.

Коментуючи рішення суду, народний депутат України, очільник Київської «Свободи» Андрій Іллєнко наголосив: «Це не просто попирання закону – це злочин проти громадян, проти громадянських прав. Це спроба залякати репресіями протестний рух, який виник в Україні. Це перші політв’язні нового Майдану. Тепер справа чести всіх людей доброї волі – звільнити їх із-за ґрат. коли сьогодні відбуваються такі знущання над законом, а за ґрати без жодного доказу кидають абсолютно невинних людей, зокрема інваліда, в якого вагітна дружина, – це знущання».

Керівник націоналістичного об’єднання в столиці також повідомив, що 28 листопада об 11:00 «Свобода» пікетуватиме Міністерство внутрішніх справ із вимогою припинити терор проти націоналістів та не чинити політичних репресій щодо активістів.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода»
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Застосування РРО у сфері ...

КОМЕНТАРІ