Застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

Застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг

27.11.13 17:52 0 641
ДПІ у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області повідомляє, що відповідно до п.1 ст.9 Закону України від 06.07. 1995 №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” із змінами і доповненнями, реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.
При розрахункових операціях за готівкові кошти за межами каси підприємства, суб`єкти підприємницької діяльності зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій.
Відповідно до ст. 58 Господарського кодексу України установчими документами суб’єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб’єкта господарювання.
Статут суб’єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб’єкта господарювання, а також інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми суб’єкта господарювання, передбачені законодавством.
Підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту.
Наказом Держстандарту від 30.12.1997 №822 затверджено Державний класифікатор продукції та послуг (ДК 016-97), який є складовою частиною Державної системи класифікації і кодування техніко-економічної інформації визначено сферу послуг.
Державний класифікатор продукції та послуг призначено для використання органами виконавчої влади, фінансовими органами, органами статистики та всіма СГ (юридичними та фізичними особами підприємцями) в Україні.
Тобто, підприємство може вважатись підприємством торгівлі або громадського харчування в розумінні п. 1 ст. 9 Закону №265/95-ВР у разі, якщо статутом підприємства визначено основним видом діяльності торгівля або громадське харчування та проведення діяльності відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року № 83 „Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування населення”.
Отже, якщо торгівля та громадське харчування не являється основним видом діяльності суб’єкта господарювання, то такий суб’єкт господарювання може при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва та наданні послуг не застосовувати РРО та розрахункові книжки, а розрахункові операції при здійсненні інших видів діяльності, які зазначені у статуті суб’єкта господарювання, проводити через РРО.

Інформаційно-комунікаційний сектор
ДПІ у Франківському районі м. Львова
ГУ Міндоходів у Львівській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ