В Житомирській області у рамках командно-штабних навчань ліквідовано наслідки надзвичайної ситуації на нафтоперекачувальній станції

В Житомирській області у рамках командно-штабних навчань ліквідовано наслідки надзвичайної ситуації на нафтоперекачувальній станції

28.11.13 14:10 0 704
27 листопада у рамках проведення командно-штабних навчань територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту Житомирської області проведено навчання з ліквідації умовної надзвичайної ситуації техногенного характеру, пов’язаної з аварією на нафтоперекачувальній станції «Чижівка» магістрального нафтопроводу «Дружба».

За тактичним задумом, унаслідок розгерметизації трубопроводу на вузлі прийому-пропуску очисного пристрою другої черги виникла надзвичайна ситуація, пов’язана з виливом нафти на рельєф місцевості за межі санітарно-охоронної зони. В межах охоронної зони біля очисного пристрою сталось умовне загорання розлитої нафти на загальній площі 360 м.кв. Внаслідок спалаху троє працівників нафто-перекачувальної станції отримали травми. Виникла загроза перекидання вогню на технічну територію станції та вибухів резервуарів, вузлів і агрегатів станції. Персонал об’єкту терміново залишає розташування нафтоперекачувальної станції.

Голова районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій проводить спільне з районною евакуаційною комісією засідання, на якому приймається рішення щодо введення в дію Плану реагування на надзвичайну ситуацію на нафто-перекачувальній станції «Чижівка», затверджуються додаткові заходи, виходячи з конкретної обстановки.

Начальник станції «Чижівка», отримавши інформацію про аварію, віддає наказ про оповіщення, збір та виїзд до місця аварії робочої групи для оцінки обстановки, приймає рішення про приведення у готовність та виїзд у район аварії аварійно-відновлювальної бригади. В зону надзвичайної ситуації прибувають аварійні команди служби енергетики – для знеструмлення об’єктів, управління по експлуатації газового господарства – для припинення подачі газу на аварійній ділянці.

Особовий склад 10-ї державної пожежно-рятувальної частини та підрозділи Новоград-Волинського зведеного загону здійснюють евакуацію потерпілих та за допомогою пінної атаки умовно гасять розлиту нафту в межах охоронної зони. По тому рятувальники та працівники добровільної пожежної команди станції проводять охолодження вузлу прийому-пропуску очисного пристрою та захист резервуарів нафтовитоків.

Одночасно організовується взаємодія та співпраця з медичною службою. Розгортається пункт надання першої медичної допомоги, куди рятувальники доправляють евакуйованих потерпілих. Надалі вони транспортуються до Новоград-Волинської центральної районної лікарні.

На третьому етапі навчань фахівці ДСНС України ускладнили завдання - внаслідок надзвичайної ситуації стався витік нафти у річку Случ. Нафтова пляма розповсюдилась річкою в напрямку села Вербівка, що становить реальну загрозу виникнення пожежі в населеному пункті та забруднення навколишнього природного середовища.

Силами аварійно-відновлювальної служби нафтоперекачувальної станції встановлюються затримуючі засоби, а розлита нафта відкачується та перевозиться для зливу на нафтовловлювач.

Фахівці районної санітарно-епідеміологічної служби здійснюють моніторинг води в р. Случ та в джерелах питної води в населених пунктах Вершниця, Мала Цвіля. Спільно з активом цих населених пунктів проводиться роз’яснювальна робота серед населення щодо тимчасової заборони споживання води з р. Случ.

Загалом до навчань було залучено 25 одиниць пожежної та спеціальної техніки, 39 рятувальників, аварійні бригади РЕМ, управління газового господарства, СЕС, 2 бригади медицини катастроф та працівники міськвідділу УМВС.

У ДСНС у Житомирській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Закарпатська область: ...
Наступна новина: Ми повинні прийти в Європу ...

КОМЕНТАРІ