Суспільно-важливий діалог із медичною спільнотою Тернопільщини щодо євроінтеграції держави провів Перший заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Качур

Суспільно-важливий діалог із медичною спільнотою Тернопільщини щодо євроінтеграції держави провів Перший заступник Міністра охорони здоров'я Олександр Качур

28.11.13 12:45 0 1040
В рамках візиту на Тернопільщину, Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур побував у Тернопільському державному медичному університеті ім.І.Я.Горбачевського та у Чортківському державному медичному коледжі.
У супроводі директора департаменту охорони здоров’я Тернопільської обладміністрації Руслана Мостового та першого проректора, професора Ігоря Мисули, урядовець ознайомився з матеріально-технічною та навчально-методичною базою університету, зокрема відвідав кафедру фармакології навчально-наукового інституту фармакологiї, гiгiєни, медичної біохімії та біоетики і деонтології ім.М.П. Скакуна.
Під час відвідин медуніверситету Перший заступник Міністра охорони здоров’я мав зустріч зі студентами та викладачами вузу.
Олександр Качур поінформував, що «Президентське рішення про
призупинення переговорного процесу щодо підписання Угоди про асоціацію
між Україною та Європейським Союзом – економічно обґрунтоване».
Я приїхав до вас не з політичними гаслами, а з чіткими економічними
обґрунтуваннями - продовжив Олександр Юрійович. – Уряд є виконавчою владою, що працює, враховуючи економічний розрахунок. Сьогодні, вочевидь, ми повинні розуміти, що асоціація з ЄС – це не членство в ЄС. Адже, Угода про асоціацію всіляко уникає згадувань щодо самої можливості членства України в ЄС. На відміну, від документів, які ЄС підписував свого часу з східноєвропейськими країнами, наша Угода базується не на політичній інтеграції України, а на «економічній інтеграції та політичній асоціації». А це означає одне: економічно Європейський Союз готовий дозволити Україні повністю інтегруватися та стати частиною європейського ринку. У той же час політичної інтеграції (тобто майбутнього членства) не передбачається. Ми і надалі будемо рухатись в сторону Європи, але зі своїми умовами.
Опісля виступу, також Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур відповів на ряд питань студентів, що стосувались євроінтеграції, медичного реформування.
Впродовж дискусії обговорювалися такі актуальні питання як престижність професії лікаря, розробка соцпакетів медпрацівникам, кадрове питання, зокрема брак сімейних лікарів, а також збільшення обсягу державного замовлення на підготовку фахівців з медичних спеціальностей на цей рік на 500 місць, на наступний – 750-780 (до слова, на 2013 рік держзамовлення збережено на рівні минулого року - 4тис. 568 місць).
У Чортківському державному медичному коледжі Перший заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Качур також акцентував увагу на важливому та відповідальному дорученні Президента України – пояснити майбутнім медикам сьогоднішню економічну невигідність держави підписання Угоди з ЄС.
Попри те, як наголосив Олександр Юрійович, Президент України Віктор Янукович не полишає надії, що Угода таки буде підписана в майбутньому.
- Ми вважаємо, що асоціація потрібна Україні як стратегічна ціль та як тактичне вирішення багатьох поточних проблем. Окрім того, ми не повинні забувати, що Україна має право отримати від ЄС гарантії компенсації можливих втрат від підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а також фінансову допомогу на модернізацію системи державного управління, виробничих потужностей українських підприємств, щоб наша продукція була конкурентною на ринках країн ЄС, а наші національні інтереси залишалися найвагомішою цінністю, яку ми зуміли відстояти!».
У держави є шанс підписати угоду про асоціацію з ЄС найближчим часом. Пропозиція уряду про тристоронні переговори за участю ЄС та Росії свідчить про те, що уряд хоче залишити питання про підписання угоди з ЄС відкритим.
Міркуваннями щодо євроінтеграції поділився з присутніми у Чортківському медколеджі і директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської обладміністрації Руслан Мостовий.
- Виконавча влада – розпочав Руслан Ярославович - від політичної відрізняється тим, що перша – має відповідальність перед своєю державою, перед своїм народом. На сьогодні Президент України доцільно та економічно виважено обґрунтував невигідність Україні підписання Угоди в плані не лише економіки. В угоді чітко прописані зобов’язання держави перед ЄС, а прав як таких = немає. Образно кажучи, усі повинні зрозуміти, що підписавши Угоду сьогодні, приміром, завтра ж пенсіонери не отримують пенсій в євро. Іншими словами, потрібно «будувати Європу в себе» - своїми ж вчинками, конкретними справами у нашій же державі!»
Уряд держави завжди виявляє повагу та лояльність до прав кожного громадянина. Однак, керівництво медичної галузі України та області виступає проти участі студентів під час навчального процесу на Євромайдані, «Своє право, свою думку, свій особистий вибір щодо сьогоднішньої ситуації з євроінтеграцією майбутні лікарі мають застосовувати у вільний від навчання час», - наголосив Олександр Качур.
- Ми повинні вірити своїй державі, ми повинні вірити своєму Президенту Віктору Януковичу, адже насправді на сьогодні потрібен широкий суспіль-важливий діалог із суспільством, зокрема медичною спільнотою нашої області, аби довести позицію держави, роз’яснюючи усі ці моменти – наостанок акцентував директор Чортківського державного медичного коледжу Любомир Білик.

Світлана Гуменна,
прес-керівник ДОЗ ТОДА
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ