«Ельдорадо» оскаржило рішення Держспоживінспекції

«Ельдорадо» оскаржило рішення Держспоживінспекції

28.11.13 20:23 0 7266
Торгова мережа «Ельдорадо» впевнена у перспективах оскарження постанов про застосування штрафних санкцій Держспоживінспекцією України, оскільки має докази незаконності дій чиновників і абсурдності висунутих звинувачень, а також відсутності будь-яких протиправних дій представників мережі.
У жовтні – листопаді 2013 року Інспекцією із захисту прав споживачів в м. Києві було перевірено два магазини побутової техніки та електроніки «Ельдорадо». Перевірка проводилася щодо дотримання компанією законодавства про захист прав споживачів.
Перевірки були розпочаті, проведені і завершені, що підтверджується відповідними актами, за результатами розгляду яких Інспекцією із захисту прав споживачів у м. Києві ухвалено дві постанови про накладення на торгову мережу «Ельдорадо» штрафних санкцій у загальному розмірі 103 660 428,80 грн.
З постанов Інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Києві випливає, що штрафи було накладено за створення перешкод службовим особам органу контролю. При більш детальному вивченні матеріалів перевірок зрозуміло, що штрафи накладені за ненадання документів, права на отримання яких у органу контролю немає і, більше того, існування яких не передбачено чинним законодавством України.
Оскільки в діях службових осіб органу контролю може вбачатися склад злочину, передбачений ст.ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем), 365 (Перевищення влади або службових повноважень), 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України, компанія звернулася з відповідною скаргою до прокуратури. Також «Ельдорадо» були оскаржені не тільки дії перевіряючих, а й самі постанови про застосування штрафних санкцій.
13 листопада 2013 року голова Державної інспекції України із захисту прав споживачів Сергій Орєхов розповсюдив інформацію, в якій заявив: «...в торговій мережі «Ельдорадо» Держспоживінспекцією було зафіксовано реалізацію понад 200 найменувань продукції, яка не відповідає встановленим вимогам. У результаті прийнято рішення про заборону її реалізації на території України. Однак, це підприємство не виконало припис Держспоживінспекції, а перевірку виконання рішення взагалі провести не вдалося. Тому в листопаді поточного року, відносно мережі було винесено постанови про накладення штрафних санкцій на суму понад 100 млн грн».
Ймовірно, що ця інформація не відповідає дійсності. Що стосується заборони на реалізацію продукції, то, як відомо, відповідно до законодавства України така заборона може бути встановлена в рамках перевірок ринкового нагляду і тільки за рішенням суду (п.5 ст.4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської

діяльності»). Торговій мережі «Ельдорадо» не відомо про існування будь-яких судових заборон на реалізацію продукції Samsung, De’Longhi, Indesit та інших постачальників.
Торгова мережа «Ельдорадо» звертається до всіх ЗМІ України із роз'ясненням даної ситуації і проханням не публікувати недостовірну і неперевірену інформацію, оскільки це завдає шкоди діловій репутації мережі «Ельдорадо» та партнерам компанії.

Довідка про компанію:
«Ельдорадо»  мережа магазинів цифрової і побутової техніки в Україні .
Бренд був заснований в 1994 році. В даний час є одним з лідерів українського ринку побутової техніки і споживчої електроніки.
Станом на 1 листопада 2013 «Ельдорадо» налічує понад 160 магазинів у 60 містах країни.
Загальна площа магазинів більше 200 000 кв. м.
У компанії працює понад 7000 співробітників.
http://www.eldorado.com.ua
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ