В Луцьку міська влада не стоїть осторонь вирішення питань соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи

В Луцьку міська влада не стоїть осторонь вирішення питань соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи

29.11.13 15:18 0 750
14 грудня в Україні традиційно вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію 20 століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. В усіх демократичних країнах світу держава піклується за категорію своїх громадян, хто віддав здоров’я, став інвалідом, захищаючи свою країну. Однією з таких категорій в Україні є громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Конституцією України Чорнобильську катастрофу визначено як катастрофу планетарного масштабу, а збереження генофонду українського народу – як обов’язок держави.

Соціальний захист громадян, які свого часу гасили полум’я мирного атома на ЧАЕС, передбачає надання численних трудових гарантій та пільг.

Відділ соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, департаменту соціальної політики м. Луцька обслуговує громадян, що мають статус постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи, яких у місті налічується більше 5,5 тис. чол., серед яких 639 громадян – це учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Частину пільг надають своїм працівникам підприємства, більшість виплат здійснює департамент соціальної політики у вигляді допомоги і компенсацій.

На соціальний захист потерпілого населення на 2013 рік передбачено 7,7 млн грн.

Щомісячно проводиться виплата компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування для І категорії в розмірі 296,00 грн (383 чол.) та для ІІ категорії в розмірі 148,00 грн (440 чол.).

Одним із пріоритетних заходів залишається санаторно-курортне лікування і оздоровлення постраждалих від аварії на ЧАЕС. Направлення у санаторії проводиться із врахуванням медичних показань для лікування. Протягом 2013 року оздоровлено 352 осіб, з них 140 – 1 та 2 категорій, 212 дітей та їх супроводжуючих.

Забезпечується вчасне відшкодування коштів за придбані лікарські засоби за пільговими рецептами та по відшкодуванню коштів за надані послуги по зубопротезуванню. Так, протягом поточного року з місцевого бюджету було відшкодовано 714,3 тис. гривень.

Хотілось би відзначити той факт, що міська влада ніколи не стояла осторонь вирішення питань соціального захисту громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Щорічно з бюджету міста виділяються кошти для здійснення статутної діяльності Луцькій міській добровільній організації інвалідів «Спілка Чорнобиль». В поточному році на це виділено 13,0 тис. гривень. Міська влада і в подальшому сподівається на тісну співпрацю з громадськістю, щоб спільно зробити все можливе для того, щоб соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, забезпечувався в місті на належному рівні, а проблемні питання вирішувались якомога швидше та ефективніше.

В цей день висловлюємо велику шану кожному з героїв, хто ціною свого здоров’я, а часто і життя, рятував світ від небаченого досі лиха.

Департамент соціальної політики

Про це повідомили у Луцькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Ратуші Чернівців ...
Наступна новина: Львівські міліціонери ...

КОМЕНТАРІ