Ольга Богомолець радить учасникам євромайданів, як зберегти здоров’я

Ольга Богомолець радить учасникам євромайданів, як зберегти здоров’я

29.11.13 12:38 0 630
«Цей Майдан не перший і, мабуть, буде не останній в нашій історії. Тому здоров’я нам ще знадобиться», – зазначає доктор медичних наук, заслужений лікар України Ольга Богомолець і подає поради усім, хто в ці дні вийшов на площі відстоювати європейський вибір України.

Пропонуємо її поради:

1. Лише один сухий гірчичник в кожній шкарпетці дозволить помаленьку зігрівати ноги протягом приблизно 12 годин стояння на холоді.

2. Синтетична білизна на тілі прискорює пітніння, згодом віддачу тепла й охолодження тіла – в синтетиці ви швидше змерзнете! Якщо ви одягнете під верхній одяг щось бавовняне або вовняне, то ризик отримати запалення легенів чи бронхіт зменшиться.

3. Вживання алкоголю дає швидке розширення судин і прискорює віддачу тепла назовні. Відбувається дуже короткотривалий ефект зігрівання з подальшим вихолодженням. Ті, хто алкоголю не вживають, зберігають тепло тіла значно довше.

4. Через дружні тривалі обійми, навіть з незнайомими людьми, ви не тільки віддаєте тепло іншому, а ще його отримуєте, примножуєте і накопичуєте. Бажано, обнявшись, деякий час просто не ворушитися. Якщо при обіймах ви не будете цілуватися, то ризику передачі інфекційних хвороб не виникне!

5. Середньої сили постукування спини вашого сусіда в ділянці між лопатками протягом 1-2 хвилин боковою поверхнею вашого кулака – буде стимулювати формування активного відчуття тепла в центрі спини і його розходження по всьому тілу і поступового зігрівання. Після процедури бажано обняти товариша зі спини, щоб тепло довше зберігалося. Якщо вам все вдасться добре і товариш не розгнівається – ви згодом зможете відчути таке постукування і на собі!

6. Тих, хто носить окуляри або лінзи, бажано не ставити в першу лінію при очікуванні силового протистояння – розбиті шкельця скляних окулярів або лінзи при ударі в око можуть сильно травмувати роговицю і порушити зір.

7. Якщо хтось у натовпі втратив свідомість, його потрібно підняти на руки і по руках, над головами, поверх натовпу передавати до краю юрби – там йому зможуть надати допомогу або передати «швидкій». Лікарі не мають змоги пробитися в юрбі до того, хто втратив свідомість. Тож надія тільки на тих свідомих, хто в середині.

8. Якщо ви відчуваєте, що падаєте від натиску або ударів, згрупуйтеся на підлозі в ембріональній позі – голову закрийте руками і максимально зведіть разом зігнуті коліна й лікті – це дозволить захистити деякі життєвоважливі органи (печінку, підшлункову залозу, серце) від ударів чи травм.

9. Якщо у вас є шарф – відразу зануртеся у нього ротом, носом і очима, якщо ви бачите використання отруйних або сльозогінних балончиків. Краще виконують фільтрацію шарфи не крупного плетення, а з щільної вовняної тканини. Один шарф це добре, а два – краще. Не забувайте шарфи вдома, коли ідете на майдан!

10. Звичайна літаюча тарілка, яку ви можете розташувати під верхнім одягом з лівого боку грудей стане вам в нагоді при нанесенні прямого удару кийком нападником в ділянку серця. Пластикова тарілка – частково амортизує силу удару і розподілить її по всій поверхні тарілки. Таким чином буде значно зменшено ризик зупинки серця, утворення гематоми або порушення ритму серця при травмі.

11. Круглі дитячі пластикові санчата чудово виконують функцію щита і зменшать ризик від отримання удару гумовою палицею по голові. А потім ви їх зможете використати за прямим призначенням!

12. Категорично небезпечно сидіти взимку на бетоні чи граніті або розстелених на них картоні, газетах, журналах! Тепло завжди рухається від теплого в бік холодного! Холодне каміння відбирає тепло від важливих для вашого здоров’я органів і значно збільшує ризик розвитку або загострення аднекситу, циститу, простатиту, пієлонефриту. Не виморожуйте майбутнє України – воно ще нам знадобиться! Для сидіння можуть підійти, на крайній випадок, товсті підручники та енциклопедії, а найкраще сидіти на дереві чи дровах, застреливши їх ковдрою.

Ольга Богомолець також виступила з відкритим зверненням до студентів-медиків.

«Дорогі мої колеги, студенти Національного медичного університету ім. Богомольця!

Колись, поступаючи до свого вишу, ви обрали для себе найшляхетнішу професію – рятувати життя людей. Ви кинули виклик смерті – найстрашнішому нашому ворогу. І ви стали на шлях боротьби.

ваші співвітчизники, старі та молоді, чоловіки, жінки, студенти – вийшли на майдани по всій країні, щоби захистити свій вибір і своє право на гідне життя у спільній європейській родині. На жаль, багато з вас залишилися осторонь.

Але ми – вільні громадяни у вільній державі, і наше право, обов’язок перед самими собою, нашими батьками і нашими майбутніми дітьми – зробити все, щоб наша країна в першу чергу звільнилася від менталітету рабства, покори та мовчазної згоди на будь-який злочин.

Ми всі хочемо гідного життя, поваги до особистості, свободи та щастя. І ми обов’язково цього доб’ємося!

Мій прадід – Олександр Олександрович Богомолець, – іменем якого названий ваш університет, став для мене прикладом не тільки видатного вченого, а й особистості, яка навіть у найскладніших умовах завжди відстоювала свої принципи та переконання.

Він не тільки врятував мільйони людей своїми винаходами консервування і переливання крові, а й зберіг сотні людських життів під час сталінських репресій, ризикуючи власною свободою та життям. Його виключали з університету за відверту, чесну і активну позицію, але це не завадило йому стати видатним вченим.

І ті, хто забороняють вам висловити свою позицію, демонструють власне боягузтво, ганьблять ваш університет та пам’ять Людини, іменем якої він названий.

Їм не вдасться вас зламати та принизити. З вами – вся країна. На вашому боці ваші колеги-студенти, представники громадськості, засобів масової інформації, політичних сил та прості люди.

І вашої допомоги потребує вся країна.

На вас чекають інші студенти з інших вузів. І на вас чекають десятки та сотні тисячі батьків, братів та сестер.

З повагою, Ольга Богомолець».

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Волинська область: ...
Наступна новина: Закарпаття: на Хустщині ...

КОМЕНТАРІ