Видавництво «Букрек» презентувало творчість Ольги Кобилянської у Бухаресті

Видавництво «Букрек» презентувало творчість Ольги Кобилянської у Бухаресті

29.11.13 22:15 0 483
На одній з найбільших у Європі книжковій виставці «Гаудеамус» у Бухаресті видавничий дім «Букрек» представив книги, видані до 150-річчя з дня народження Ольги Кобилянської.
На виставці було презентовано шість найменувань книг, що вийшли друком в Чернівцях до ювілею письменниці: «Огрівай, сонце...» (за програмою «Українська книга» на замовлення Держкомтелерадіо України) , «Царівна» , «На вечірньому прузі», «Апостол черні», «Ольга Кобилянська. Твори в 10 томах. Т.1», «Ольга Кобилянська. Твори в 10 томах. Т.2».
Спершу представлення цих видань відбулось у приміщенні Союзу українців Румунії, де проходили заходи, організовані головою Бухарестської філії СУРу, старшим радником Міністерства культури Румунії Ярославою Колотило.
- Ім’я Ольги Кобилянської вам, українцям в Румунії, дуже дороге, - зазначила під час презентації директор видавничого дому «Букрек» Дарина Максимець. – Адже вона народилася і стала письменницею саме на румунській землі, тому своє турне з представлення проекту її 10-томного видання ми розпочинаємо саме звідси. Це буде найповніший на даний час і найбільш вивірений, без ідеологічних купюр багатотомник. Так потужно твори Ольги Кобилянської ще не видавалися. Видання першого і другого томів стало можливим завдяки фінансовій підтримці Чернівецької облдержадміністрації та Чернівецької обласної ради.
З виходом у світ нового багатотомника творів Кобилянської гостей і учасників заходу привітав Надзвичайний і Повноважний Посланник України Теофіл Рендюк, зауваживши, що популяризація творчості українських класиків за кордоном є одним з найважливіших кроків культурного співробітництва.
Велику зацікавленість на Бухарестській виставці викликала п’єса «Царівна» за мотивами повісті Ольги Кобилянської, створена драматургом Василем Довгим і перекладена румунською Іваном Кідещуком.
Її постановку за фінансового сприяння СУРу здійснив Ботошанський драматичний театр ім. Міхая Емінеску. Вистава має величезний успіх у румунського глядача.


Прес-служба Держкомтелерадіо України
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ