Після Вільнюса Україна отримала кращі умови для ведення переговорів з ЄС – Володимир Сальдо

Після Вільнюса Україна отримала кращі умови для ведення переговорів з ЄС – Володимир Сальдо

30.11.13 09:37 0 321
Народний депутат Володимир Сальдо (ПР) вважає, що не підписавши Угоду про асоціацію з ЄС у Вільнюсі, Україна отримала кращі умови для ведення переговорів з ЄС щодо відстоювання національних інтересів в процесі євроінтеграції, а також дістала паузу для підготовки своєї економіки до функціонування в нових умовах. Про це він сказав в ексклюзивному коментарі журналістам каналу БТБ.

На думку депутата, в останній час влада багато зробила для просування до Європи, наближення до євростандартів. «За останні три роки Україна – влада, і Президент, і парламент - зробили дуже великий обсяг робіт, про який раніше тільки говорили», - наголосив він і додав, що всього було ухвалено майже шість десятків законів, указів Президента та постанов Уряду. Але натомість напередодні саміту увага європейських чиновників була прикута винятково до питання Тимошенко.

«З іншого боку, представники Євросоюзу ніяких компенсаційних пропозицій не зробили», - сказав він. «Те, що було нам запропоновано, про що говорив Прем’єр-міністр і Уряд, – 610 млн євро – це можна порівняти з потребами України і 46 мільйонами українців? Ну,це не дуже коректно – якщо ми ведемо переговори на взаємовигідних умовах, то давайте їх вести на взаємовигідних умовах!», - вважає політик.

Непросте, за словами депутата, рішення про відтермінування Угоди про асоціацію змінило акценти в діалозі сторін. «Тональність висловлювань у перемовах між Україною та ЄС змінилася …Ми зараз знаходимося у кращих умовах, ніж було до Вільнюського саміту - Ми можемо спокійно, без гарячки політичної обговорювати всі питання, які стосуються економічної сторони угоди, бо останніми місяцями на першому плані були питання пов’язані з вимогами Євросоюзу – про вимоги України навіть не йшлося. Уряд постійно їх підкреслював, але вони залишалися за кадром. І на сьогоднішній день вони вийшли на перше місце», - переконаний депутат. Нарешті, на його думку, представники ЄС перенесли акценти з інтересів однієї людини на інтереси 46 мільйонів українців.

«Зараз ми знаходимося в кращих умовах. Тобто ми можемо свої умови висувати для проведення переговорів – і це нормальна практика – завжди кожна сторона на переговорах відстоює свої інтереси», - сказав депутат. «Можна тільки порадіти за нашого Президента, і пишатися, що в таких непростих умовах - а геополітика це завжди непросто…в таких умовах такий непростий крок призвів до великого збільшення уваги до України, як вагомого міжнародного гравця», - наголосив Сальдо.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львові презентували ...
Наступна новина: Чернігів: «Тиждень добрих ...

КОМЕНТАРІ