У Рівненській області працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій проводять комплексну профілактичну роботу щодо попередження виникнення пожеж у житловому секторі
Щорічно з настанням холодів посилюється небезпека збільшення кількості пожеж у житловому секторі. До цього під час опалювального сезону призводять порушення експлуатації пічного, газового опалення та електрообладнання. Про це знає кожен, та не кожен тих правил дотримується. І прикро, бо за свої помилки люди платять занадто дорогою ціною – життям. З метою попередження пожеж та загибелі на них людей, перевірки протипожежного стану житлового сектору, працівниками Головного управління ДСНС у Рівненській області, спільно з соцпрацівниками сільської ради та представниками центральних та обласних засобів масової інформації, проведено комплексне профілактичне відпрацювання одного із найбільших населених пунктів Рівненського району – села Шпанів. Тільки з початку року на території цієї сільської ради, яка налічую понад 7 тисяч жителів виникло 8 пожеж, 4 з яких по причині порушення правил монтажу та експлуатації електромереж та електрообладнання. За словами очільника обласного Управління ДСНС генерал – майора служби цивільного захисту Володимира Оглоблі, головні причини пожеж на яких гинуть наші громадяни - несправність електромережі та пічного опалення, людська необережність, алкоголь, пустощі залишених без нагляду дітей тощо. Подібні пожежно – профілактичні рейди в області проводяться постійно відповідно до погоджених з місцевою владою графіків. Рятувальники спілкуються з людьми, пояснюють, як уникнути лиха. Безперечно, це дає позитивні результати, оскільки громадяни задумуються над питаннями власної безпеки, звертаються по допомогу до фахівців. Але особливої уваги потребують малозабезпечені та багатодітні сім’ї. Під час подвірного обходу будинків, рятувальники вкотре нагадували жителям приватних будинків про суворе дотримання правил безпеки у побуті та роздали листівки із порадами як запобігти біді. Під час рейду також зустрічались і поодинокі громадяни, які ведуть не досить здоровий спосіб життя, полюбляють палити у власній оселі у компанії «оковитої». Такі люди віднесені до «групи ризику» і з боку працівників сільської ради з ними проводиться відповідна робота.
В ході перевірки обстежені всі без винятку житлові будинки, інформація про недоліки і надання практичної допомоги буде направлена у сільську раду. Та це тільки одна із сторін тієї роботи, яку проводять рятувальники. Не менш важливим є навчання населення правилам пожежної безпеки в побуті. Для цього в приміщенні сільради виділене спеціальне приміщення, обладнане наглядною агітацією, громадські інструктори проводять заняття з всіма верствами населення, а співробітники пожежно-рятувальної служби є постійними гостями у місцевих навчальних закладах.
Шановні громадяни! Щоб ви почуватися в своїй оселі безпечно, зверніть увагу на стан опалювальних та електронагрівальних приладів, ще і ще раз перевірте всі неполадки. Чи відсутня сажа в димоходах та печах, у якому стані знаходяться протипожежні розділки, чи не занадто близько розміщені від грубки легкозаймисті речі, не перекалюйте печі, не лишайте їх без догляду. І звичайно – ні в якому разі не дозволяйте малолітнім дітям їх розпалювати і наглядати за ними. Не користуйтесь електронагрівальними приладами кустарного виробництва.
ГУ ДСНС України у Рівненській області
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
КОМЕНТАРІ