Банківський депозит – популярний спосіб зберігання та накопичення коштів.

Банківський депозит – популярний спосіб зберігання та накопичення коштів.

06.12.13 18:07 0 856
Банківський депозит є найбільш простим та зрозумілим засобом збереження заощаджень. Вирішальними перевагами при виборі банківського депозиту як способу вкладення грошей у більшості випадків є збереження грошей і гарантована прибутковість.
Сьогодні населення надає перевагу довгостроковим вкладам, які становлять більше половини загального обсягу коштів населення. Це говорить про те, що громадяни використовують банківські рахунки для збереження коштів та отримання певного прибутку.
Кожна людина обирає банк за вигідними для неї умовами – відсотками, що надає банк, терміном, можливостями поповнювати депозитні рахунки та отримувати додаткові вигоди. Обираючи банк, треба уважно вивчити не тільки умови депозиту, а й інформацію про фінансову установу.
Всі банки відповідно до законодавства України зобов’язані друкувати в квартальні баланси, звіти про прибутки та збитки, а також річну фінансову звітність. Крім того, банки зобов’язані надавати на вимогу клієнта відомості, які підлягають обов’язковій публікації, в тому числі інформацію про фінансові показники діяльності банку та його економічний стан. Також всі банки (за винятком Державного ощадного банку України, зобов’язання якого гарантуються державою) зобов’язані розміщувати для вкладників інформацію про систему обов’язкового гарантування вкладів фізичних осіб, яка сьогодні становить 200 000 гривень.
Вже третій рік поспіль банківський сектор України демонструє стійкі показники розвитку, що свідчать про стабільність вітчизняної банківської системи та зміцнюють довіру до неї. Стале зростання обсягів коштів, залучених банками від фізичних та юридичних осіб є одним з таких показників. Українці стають фінансово грамотними, розуміючи, що краще зберігати гроші у банку та заробляти на них, ніж тримати під матрацом та ризикуючи втратити гроші.
За 11 місяців поточного року кошти фізичних осіб в банках зросли на 68 мільярдів гривень, або на 19%. За відповідний період минулого року це зростання складало 51 мільярд гривень. «97% приросту у цьому році було забезпечено за рахунок вкладів в національній валюті, і більшість з них - це кошти довгострокові,» - акцентує Наталія Іваненко Директор Департаменту нормативно-методологічного забезпечення банківського регулювання та нагляду Національного банку України.
Отже, у якому банку зберігати заощадження та на яких умовах, кожний вирішує в залежності від потреб та умов та прибутку.
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Цьогоріч більше сотні ...
Наступна новина: 7-8 грудня у Львові ...

КОМЕНТАРІ