Штаб УМВС: робота на спільний результат

Штаб УМВС: робота на спільний результат

10.12.13 15:23 0 518
9 грудня 1991 року відповідним наказом МВС в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях утворилися штабні підрозділи. І от пройшло немало й небагато – 22 роки. За цей час штаб волинської міліції очолювали Олександр Романюк, Віктор Марчук, Олександр Мірчук, Василь Куць, Тарас Пазин та Олег Пасічник. Нині ж роботу підрозділу знову координує полковник міліції Тарас Пазин.

За короткою назвою цього структурного підрозділу обласного управління міліції насправді криється величезний обсяг роботи.

Штаб – це своєрідна серцевина, мозковий центр, який забезпечує координацію та узгодження дій галузевих служб УМВС, міськрайорганів внутрішніх справ у вирішенні комплексних правоохоронних завдань. Складовими частинами роботи штабу є вжиття професійно-компетентних, адекватних криміногенній ситуації управлінських рішень, організаційне забезпечення їх якісного виконання, впровадження у практичну діяльність передового досвіду.

– У відповідності до покладених завдань, Штаб УМВС координує та узгоджує дії органів і підрозділів внутрішніх справ у боротьбі зі злочинністю та охороні громадського порядку, здійснює безпосереднє стеження за станом оперативної обстановки та організацію реагування на її зміни, – розповідає Тарас Пазин. – Служба систематично аналізує стан злочинності та громадського порядку, результати роботи органів внутрішніх справ, прогнозує розвиток криміногенної ситуації.

Саме цей підрозділ забезпечує поточне й перспективне планування діяльності УМВС, розробку заходів щодо вдосконалення оперативно-службової діяльності, керування наявними силами та засобами, контролює виконання службами та підрозділами законодавчих та інших нормативних актів, додержання обліково-реєстраційної дисципліни, організацію роботи чергових частин із реагування на заяви, повідомлення, іншу інформацію про кримінальні правопорушення, перевіряє та проводить комплексне інспектування діяльності органів внутрішніх справ тощо.

– До основних функцій штабних підрозділів також віднесені систематичне інформування органів влади та управління, керівництва МВС України про фактичний стан правопорядку, виконання вимог щодо захисту особи, протидії організованій, економічній злочинності.

Упродовж останніх 10 років штабом, як підрозділом міжгалузевого управління, велася робота щодо удосконалення координації діяльності галузевих служб органів внутрішніх справ області. При цьому основні зусилля приділялися проведенню інтенсивних заходів щодо покращення стану криміногенної ситуації.

З ініціативи штабу Управління під особливий контроль узято міста з найскладнішою оперативною обстановкою. З метою підтримання належної оперативної готовності міліції області організовано систематичне проведення тренувань добових нарядів, чергових слідчо-оперативних груп при ускладненні оперативної обстановки, у тому числі при надходженні повідомлень про скоєння тяжких злочинів. Проводиться чимало раптових, у тому числі нічних перевірок стану організації оперативно-службової діяльності органів внутрішніх справ області.

– На штаб покладено безліч завдань, – зауважує полковник міліції. – Проте одним із найважливіших наших структурних елементів є чергові частини. Адже коли людина заходить до міськрайвідділу міліції, вона в першу чергу звертається до чергового міліціонера. І від того, наскільки ефективно він відреагує на ту чи іншу проблему, залежатиме загальне враження громадянина про міліцію. Крім того, функція чергової частини – не просто реєструвати злочини, а й організовувати роботу з розкриття злочинів «по гарячих слідах» і забезпечувати негайне реагування на всі повідомлення.

Зважаючи на це, всі працівники націлюються на повну реєстрацію будь-якої інформації та забезпечення максимально ефективного, оперативного реагування на неї:

– Я постійно наголошую, що жодне повідомлення не може залишитися поза увагою міліції. Крім того, завжди намагаюся дивитися на міліцію очима звичайного громадянина: це допомагає виявити недоліки у нашій діяльності та швидко їх усунути.

Зараз у штабі разом із черговою частиною трудиться 24 працівники. Кожен із них професійно виконує покладені завдання та функції, адже чітко розуміє: від цього залежить робота всього управління МВС України у Волинській області.

СЗГ УМВС України

у Волинській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ