На Тернопіллі стартували змагання на кубок Романа Гралюка

На Тернопіллі стартували змагання на кубок Романа Гралюка

10.12.13 15:16 0 501
9 грудня у Тернополі стартував баскетбольний турнір пам’яті героя пожежної охорони області Романа Гралюка.

Такі змагання проводяться між учнями шкіл в обласного центру вже сімнадцятий рік поспіль. Їх організаторами є Тернопільський міський відділ Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області, управління сім’ї, молоді та спорту міської ради та адміністрація загальноосвітньої школи №10.

Упродовж п’яти днів за кубок боротимуться старшокласники загальноосвітніх шкіл міста. Фінальна частина змагань та нагородження переможців відбудеться у п’ятницю, 13 грудня.

Командир відділення 13-ї професійної пожежної частини м. Збараж Роман Юрійович Гралюк загинув 5 травня 1969 року під час гасіння пожежі в морфологічному корпусі Тернопільського медінституту. Нагороджений медаллю "За відвагу на пожежі", посмертно.

Тривожний дзвінок диспетчер 1-ї професійної пожежної частини м.Тернополя отримав близько 11-ї години, що горить морфологічний корпус.

На допомогу пожежним Тернополя прибув караул 13-ї професійної пожежної частини м.Збараж на чолі з командиром відділення Романом Гралюком. У двобій з вогняною

стихією Роман вступив на 3-му поверсі палаючої будівлі, де вогонь лютував із страшною руйнівною силою. Проявляючи професійну майстерність, відповідальність та сумлінність у виконанні свого обов'язку Роман Гралюк став непереборною гранітною стіною на шляху стихії, сміливо та рішуче наступаючи на безжального ворога, відвойовуючи у нього захоплені вогнем приміщення. Небезпека, що завжди невидимою тінню супроводить роботу пожежного, виявився у цьому двобої смертельною для командира відділення Романа Гралюка. На одному з етапів гасіння пожежі, шлях перекрило палаюче провалля падаючих дерев'яних конструкцій, які накрили тіло мужнього бійця.

Гралюк Роман Юрійович народився 29 січня 1926 року у м. Збараж Тернопільської області. У 1945 році поступив на роботу в Збаразьку пожежну команду, в якій пропрацював 2 роки. З 1947 по1959 рік працював на різних роботах, але знову за покликом серця повернувся на службу в пожежну охорону. Де б не працював Роман Юрійович, у ньому завжди відзначали дисциплінованість і сумлінність, спокійну вдачу і ще одну цінну рису характеру, будь-яку справу доводити до кінця. Чесний і скромний, він завжди підтримував своїх товаришів у скрутну для них хвилину.

Увіковічити пам'ять героя, на території пожежної частини м.Збараж споруджено меморіальний знак.

Щорічно проводяться змагання з Пожежно-прикладного спорту на кубок Романа Гралюка
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Закарпаття: міліція ...
Наступна новина: Штаб УМВС: робота на ...

КОМЕНТАРІ