У Волинській області за торгівлю у невстановлених місцях у Ковелі притягнули до відповідальності 51 особу

У Волинській області за торгівлю у невстановлених місцях у Ковелі притягнули до відповідальності 51 особу

11.12.13 14:59 0 360
Питання несанкціонованої торгівлі на вулицях міста є досить актуальним. Аби не платити кошти за місце на ринку, люди продовжують виносити на продаж товар та сільськогосподарську продукцію куди їм заманеться. Продавцям це вигідно, тому що зменшуються витрати: ні за місце, ні податків платити не треба, дозволів ніяких теж не треба. При цьому ціна у вуличних торговців хоч і незначно, але нижча.

Безпосередньо працівники відділу громадської безпеки, зокрема патрульна служба та дільничні інспектори міліції, постійно вживають заходи, спрямовані на попередження правопорушень у торгівельній сфері, зокрема, мова йде про «торгівлю з рук у невстановлених місцях».

Згідно зі ст. 160 КУпАП, передбачається штраф від одного до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі, а за торгівлю з рук у невстановлених місцях промисловими товарами – штраф від шести до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі або без неї.

– Співробітники ковельської міліції загалом із початку року притягнули до відповідальності 51 особу, – розповідає заступник начальника міського відділу внутрішніх справ Олександр Домнюк. – До того ж, не кожен порушник платить штраф, частіше суд виносить попередження. Близько третини порушників – старші люди, пенсіонери, і до них часто судові інстанції проявляють поблажливість. Адже стихійна торгівля – це соціальна проблема, і, як правило, таким чином люди намагаються заробляти в основному незаможні, непрацюючі люди. Суд також враховує і той факт, чи притягався до відповідальності громадянин раніше за подібні порушення: якщо так, то покарання суворіше.

Еліна БАГІНСЬКА,

Ковельський МВ УМВС України

у Волинській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: У Львівській області ...

КОМЕНТАРІ