В Івано-Франківській області застереження по використанню піротехнічної продукції під час святкування Новорічних та Різдвяних свят

В Івано-Франківській області застереження по використанню піротехнічної продукції під час святкування Новорічних та Різдвяних свят

11.12.13 13:06 0 834
Мабуть жоден з нас не уявляє собі Новорічних свят без салютів, феєрверків, хлопавок та бенгальських вогнів. Але чи замислюються ті, хто купують та використовують піротехнічні вироби, про небезпеку та наслідки які несуть в собі ці розважальні засоби.

Напередодні новорічно-різдвяних свят на прилавки магазинів пропонують широкий асортимент піротехніки. Чим ближче свято, тим більше їх купують. Слід згадати, що піротехнічні вироби, крім задоволення, несуть в собі небезпеку для здоров'я громадян і навколишнього середовища. Особливу тривогу викликають вироби, що завозяться нелегальним шляхом, зокрема, з Китаю без сертифікатів відповідності, інструкцій щодо використання українською чи російською мовами, неякісними пороховими зарядами та інше. Звичайно ж, такі вироби продаються на ринках із рук або лотків, із чим на даний час борються працівники міліції.

Так, минулого року під час рейду з виявлення несертифікованої продукції, працівниками прикарпатської міліції було зафіксовано 12 таких фактів, у результаті чого вилучено більше 50 великих салютних установок, які вистрілюють від 10 до 250 пострілів, тисячі петард та ракетниць. Громадян, які торгували без відповідних дозвільних документів, притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів» , що передбачено конфіскацію майна та штраф від 35 до 60 неоподаткованих мінімумів.

Окрім того, хочеться нагадати, що піротехнічні вироби при неправильному використанні можуть завдати серйозні каліцтва, травми та опіки, а також призвести до пожежі на значній відстані від місця використання, залетівши у вікно, на балкон чи лоджію. Піротехніка також може спрацювати при нагріванні, пошкодженнях або розбиранні. Радіус небезпечної зони для піротехнічних виробів розважального характеру може складати до 20 метрів, а для салютних установок - до 500.

Для того, щоб уникнути неприємних наслідків від ігор з піротехнічними виробами та попередити трагічні випадки, правоохоронці закликають пам’ятати та неухильно виконувати правила пожежної безпеки при використанні піротехнічних виробів та правила приведення їх в дію.

СЗГ УМВС України

в Івано-Франківській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ