Віталій Михайлішин відвідав хірургічне відділення Чернівецької міської дитячої лікарні

Віталій Михайлішин відвідав хірургічне відділення Чернівецької міської дитячої лікарні

12.12.13 09:32 0 981
Рік тому на повну потужність запрацювало нове хірургічне відділення Чернівецької міської дитячої лікарні. Щоб пересвідчитися у тому, що дитяча хірургія функціонує нормально, а також, щоб поспілкуватися із медиками, маленькими пацієнтами та їхніми батьками, 11 грудня, лікарню відвідав секретар Чернівецької міської ради Віталій Михайлішин.

«Як ви знаєте цей корпус будувався шість років. І за цей час кошторисна вартість цього об’єкту зросла до 60 мільйонів гривень, – зазначив Віталій Михайлович. – Але саме головне, що нове хірургічне відділення запрацювало, і тепер тут щодня кваліфіковані лікарі та дбайливі медсестри рятують життя буковинських дітлахів. Наскільки мені відомо за рік роботи у цьому відділенні вилікувано 2624 дитини, проведено 1626 операцій. Хочу також зазначити, що після відкриття нового хірургічного корпусу, ми не забули про цю лікарню. Приміром цього року з міського бюджету було виділено приблизно один мільйон гривень на ремонт педіатричного корпусу. І наступного року ми будемо продовжувати цю практику, адже здоров’я та освіта наших дітей, залишаються незмінними пріоритетами міської влади».

Звісно, що запорукою вдалого лікування є сучасне обладнання та висока майстерність лікарів.

«Лікувальна база відділення забезпечена сучасним операційним, телемедичним, реанімаційним та ендоскопічним обладнанням. В операційній розгорнутий дуговий хірургічний цифровий апарат 5-го покоління, – розповідає головний лікар міської дитячої лікарні Сергій Сторожук. – Сучасні палати інтенсивної терапії забезпечують післяопераційне виходжування новонароджених з екстремально низькою масою тіла. Наші лікарі, на основі світових медичних досягнень, впроваджують нові методики діагностики та лікування. Зокрема, нейрохірургічні операції у дітей раннього віку, субопераційну цифрову слайд-рентгенографію, ендоскопічні операції на сечовідних шляхах, тощо. Завдяки цьому у нас практично у три рази зменшилась кількість летальних випадків у дітей. Звісно, що і у нас є певні проблеми, І у першу чергу вони стосуються того, що не завжди вистачає дорогих медикаментів. Тоді доводиться звертатися по допомогу батьків. Та ми знаходимо порозуміння з їхнього боку, а часто так стається, що заможні батьки купують ліки не тільки для своїх дітей, але й дітей із малозабезпечених родин».

Для довідки:

Конструкцію та архітектуру хірургічного корпусу відмічено на щорічному всеукраїнському конкурсі. Згідно з наказом міністра регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України, в номінації «Об’єкти соціально-культурної та оздоровчої сфери» третє місце зайняв об’єкт «Реставрація з реабілітацією (добудова) лікувального корпусу дитячої лікарні по вул. Буковинській, 4 у м. Чернівцях».

В лікарні розвинута діагностична інфраструктура: відділення променевої діагностики з двома рентгенологічними кабінетами, трьома кабінетами ультразвукової діагностики, клінічна та біохімічна лабораторії, ендоскопічні кабінети, кабінети функціональної діагностики, кабінет нейросонографії. Достатньо діагностичної апаратури. Фахівці підготовлені в провідних клініках України, Австрії, Ізраїлю, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Румунії та США.

Лікувальна база забезпечена сучасним операційним, телемедичним, реанімаційним та ендоскопічним обладнанням. В операційних розгорнутий дуговий хірургічний цифровий апарат 5-го покоління, ендоскопічні стійки для хірургів, урологів та торакальних хірургів.

Сучасні палати інтенсивної терапії відділення анестезіології та реанімації забезпечують післяопераційне виходжування і новонароджених з екстремально низькою масою тіла (від 500 грам), так і дітей віком до 18 років.

За минулий рік в лікарні розгорнуто 60 хірургічних ліжок за профілем загальна хірургія, урологія та ортопедія-травматологія. В штаті хірургічного відділення затверджено 14 посад, з яких всі хірурги атестовані на відповідні категорії, а більша половина – на першу та вищу категорії. В хірургічному блоці працює 5 кандидатів медичних наук, два Заслужених лікаря України. Проліковано 2624 дитини, якими проведено 16 тис. 233 ліжко-дні. З пролікованих дітей прооперовано 1626 дітей, оперативна активність складає 62,4%. За минулий вдалось знизити лікарняну летальність, загально хірургічну та післяопераційну летальність.

В практику впроваджені нові методи діагностики та лікування: субопераційна цифрова слайд-рентгенографія, ендоскопічні операції на сечовивідних шляхах, торакоскопія та нейрохірургічні операції у дітей раннього віку.

У травні 2013 року відбулася шоста урочиста церемонія вшанування лідерів економічного розвитку міста Чернівців

«Визнання – 2012», яка заслужено посідає чільне місце серед традицій вшанування підприємств і колективів м.Чернівці. У номінації «Інноватор року» переможцем визнано КМУ “Міська дитяча клінічна лікарня”.

У 2013 році лікарня відзначила 105-ти річчя від дня заснування.

Про це повідомили у Чернівецькій міській раді
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: На Тернопільщині син до ...
Наступна новина: Житомирщина: обласний ...

КОМЕНТАРІ