Кияни готові терпіти «незручності» у центрі, поки банда Януковича не відійде від влади - Тарас Стецьків

Кияни готові терпіти «незручності» у центрі, поки банда Януковича не відійде від влади - Тарас Стецьків

12.12.13 21:31 0 951
Роблячи заяви, що мітингувальники на Майдані створюють незручності для киян, міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко відверто бреше і дезорієнтує людей. Таку думку висловив представник Громадянської ініціативи «Третя Українська Республіка» Тарас Стецьків.

За його словами, автомобільні кортежі президента та прем’єра регулярно створюють ще більший дискомфорт для киян.

«Вони три роки створюють незручності для половини Києва, коли їдуть на роботу та повертаються з неї. Це дійсно були незручності, які викликали обурення та злість», - вважає Тарас Стецьків.

Водночас, представник «Третьої Української Республіки» наголосив, ті «незручності», які зараз створює революційний Майдан, киянами сприймаються з посмішкою та розумінням.

«Мешканці столиці, за моїми спостереженням, з розумінням ставляться до «незручностей», які неминуче виникають у центрі Києва у зв’язку з проведенням масових протестів. І вони дуже чітко говорять нам, що готові терпіти стільки, скільки буде треба, поки нинішня банда на чолі з Януковичем не відійде від влади», - підкреслив Тарас Стецьків.

Нагадуємо, 11 грудня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що до органів внутрішніх справ надходять численні скарги від жителів центральної частини столиці з приводу неможливості проїзду до власного будинку і відсутності нормального відпочинку вночі через масову акцію протесту. Він також додав, що мітингувальники своїми діями порушують права інших співгромадян.
http://www.3republic.org.ua/ua/news/12097

Віктор Матчук: Уряд може бути лише предметом перемовин, а не їх суб’єктом
З виразу обличчя та самої заяви президента щодо проведення круглого столу зрозуміло, що дане рішення приймалося ним під тиском Майдану і світових лідерів. Таку думку висловив представник Громадянської ініціативи «Третя Українська Республіка» Віктор Матчук.

За його словами, не виключено, що буде зроблена спроба провести круглий стіл формально, як відмазку, при цьому не прийнявши абсолютно ніяких рішень.

«Для того, щоб зробити це, владою або певними політтехнологами, чи іншими людьми, які підіграють владі, буде ініційоване проведення круглого столу в так званому широкому форматі з залученням різноманітних активістів, громадських діячів, діячів культури, мистецтва тощо. Але проведення переговорів за присутності 20, 50, 70 осіб означає відсутність круглого столу як такого», - вважає Віктор Матчук.

Представник «Третьої Української Республіки» впевнений, вихід з політичної кризи, в якій сьогодні знаходиться Україна, мають шукати політики. Громадськість, інтелігенція представники культури ж повинні в подальшому дати оцінку тому, як політики справилися зі своєю роботою.

«Ми ж не проводимо хірургічні операції у присутності широкої громадськості. Ми довіряємо це професіоналам. А потім, оцінивши їхню роботу, робимо висновок, звертатися до них за допомогою ще, чи шукати інших», - зазначив Віктор Матчук.

У випадку проведення широкого круглого столу, на його думку, ми матимемо справу з імітацією переговорів та помірною позицією «батька нації», який хотів почути всіх.

«Янукович усіх і почує, але зрозуміє, що єдиної думки немає. Це дасть йому свободу вибору, на які думки опиратися в подальшому», - розповів представник «Третьої Української Республіки».

Враховуючи це, Віктор Матчук рекомендує проводити круглий стіл за участю не більше, ніж 8-12 осіб: «Це максимальна кількість людей, які здатні прийняти конструктивне рішення і бути почутими одне одним».

Представляти сторону народу, на переконання представника «Третьої Української Республіки», повинні лідери трьох парламентських опозиційних політичних сил, а також ті люди, які не пов’язані якимись партійними програмами та можуть дати додаткове бачення ситуації.

«Від громадськості такою людиною, наприклад, міг би бути Юрій Луценко, – наголосив Віктор Матчук. – Щодо того, хто не має бути присутнім на круглому столі, так це уряд. Адже однією з передумов проведення переговорів є його відставка. Тому уряд скоріше може бути предметом перемовин, а не їх суб’єктом», - додав він.
http://www.3republic.org.ua/ua/news/12096
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Наступна новина: Юрій Сиротюк: «Влада ...

КОМЕНТАРІ