Закарпатська область: гірські рятувальники проводять масштабні тренування

Закарпатська область: гірські рятувальники проводять масштабні тренування

13.12.13 15:17 0 780
Зимові походи у гірські масиви Закарпаття - це серйозний іспит навіть для досвідчених альпіністів і кваліфікованих гірських туристів. Адже передбачити мінливість природи, людині й досі залишається не під силу. Іноді, не усвідомлюючи загрозу, яка може чатувати на високогір’ї, особливо взимку, туристи наражають на небезпеку власне здоров’я а подекуди й життя.

Так, з початку року (дані станом на 12 грудня) підрозділами гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення У ДСНС України у Закарпатській області на аварійно- та пошуково-рятувальні роботи здійснено 203 виїзди та виходи в гори, в ході яких врятовано 198 осіб, які потрапили у небезпеку, 154 особам було надано невідкладну долікарську допомогу.

З огляду на таку статистику та з метою підвищення професійної підготовки, 12 грудня, рятувальники Ужгородського гірського пошуково-рятувального відділення провели планові навчання, де відпрацювали свої навички щодо порятунку туристів у можливих екстремальних ситуаціях. Проходили вони на схилах гори Красія, що у селі Вишка Великоберезнянського району.

За сценарієм: над ущелиною сталася аварійна зупинка підйомника. Рятувальникам довелося з крісельної дороги евакуйовувати травмованих туристів. Під час навчань кожен рятувальник повинен був дістатися до завислого на 20-метровій висоті підйомника та, на спеціальному обладнанні, транспортувати до низу умовного потерпілого.

«Такі навчання є плановими і у нашому гірському регіоні вони проводяться постійно, аби мінімізувати можливі нещасні випадки під час відпочинку людей в горах. в регіоні нараховується більш як 40 гірськолижних витягів. Місце проведення шніх тренувань вибрано не випадково. Минулого 2012 року саме тут при аварійній зупинці крісельної дороги нашим рятувальникам довелося евакуйовувати на землю 20 відпочивальників. Для проведення рятувальних робіт тоді знадобилося близько години. Це притому, що 5-7 хвилин згідно з нормативами дається на евакуацію у таких умовах однієї людини.

Гірські рятувальники АРЗ СП У ДСНС України у Закарпатській області постійно працюють над вдосконаленням своїх професійних навичок, проводячи спільні заняття та практичні тренування з підрозділами взаємодії у зоні обслуговування, альпіністськими рятувальними службами (в тому числі позаштатними), серед яких й іноземні. І такі навчання є дуже важливими, адже Закарпаття з кожним роком стає все більш популярнішим краєм, куди навідуються тисячі туристів, як українців, так й іноземців», - підсумував данні тренування головний рятувальник області Мирослав Щербей.

У ДСНС України у Закарпатській області
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: Відбулося підсумкове ...
Наступна новина: Світлана Мишковець: Держава ...

КОМЕНТАРІ