Понад сто львів’ян написали заяви, щоб взяти Олега Панаса на поруки

Понад сто львів’ян написали заяви, щоб взяти Олега Панаса на поруки

13.12.13 09:22 0 892
Понад сто відомих львів’ян, громадських та культурних діячів 12 грудня, за ініціативою міського голови підписали заяви про згоду взяти на поруки фотографа та активіста Євромайдану Олега Панаса, якого затримали у понеділок і якому інкримінують порушення п’яти статей ККУ.

Про це інформує прес-служба ЛМР.

«У понеділок в Львові був затриманий фотокореспондент Олег Панас. Ніхто не знав причини затримання, тільки в другій половині дня стало відомо, що його везуть до Києва, – нагадав міський голова Львова Андрій Садовий. – Відбувся суд. Адвокати не пригадують таких судових процесів, який відбувся. Хоча там і було озвучено пропозицію, що я готовий взяти Панаса на поруки, також доєдналося п’ять депутатів ВРУ, суд не взяв це до уваги. Зараз адвокат Тетяна Козаченко готує апеляцію».

Юридичне управління ЛМР, зі слів мера, активно підтримує з нею контакти.

«Важливо, щоб громада стала на захист нашого львів’янина. Це молодий хлопець, який працює у госпіталі у Винниках, любить фотографувати. Я хотів би, аби всі активні громадяни міста висловили свою позицію методом подачі заяви, що вони також готові взяти на поруки Олега Панаса», – підкреслив Андрій Садовий.

фото: Роман Балук/ZIK

Як пояснила керівник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич, особиста порука – це один із запобіжних заходів, передбачених КПК.

«Серед запобіжних заходів, передбачених кримінально-процесуальним кодексом, є такий вид запобіжного заходу, як особиста порука. Це надання особою, яка заслуговує особливої довіри, письмової заяви про те, що вона зобов’язується забезпечувати підозрюваним певних дій, – пояснила Гелена Пайонкевич. – Основна дія, яку, швидше за все, буде вимагати суд – це явка до визначеного слідчого чи не покидання без попереднього повідомлення місця проживання. Є також і інші дії, але, здебільшого, це забезпечення явки особи, за яку гарантує поручитель, вчасно до органів суду і слідства. За невиконання таких обов’язків поручитель може сплатити штраф, максимальна сума стосовно статей, які пред’явлено підозрюваному, буде становити близько 24 тис. грн».

Засновник фотоагентства LUFA Віталій Грабар. Фото: Роман Балук/ZIK

Заяви написали представники таких ЗМІ: ТРК «Люкс», ICTV, радіо «Свобода», Гал.нет, Захід.нет, ТБ ZIK, IA ZIK, Гал-інфо, «Віче», «Наші гроші», радіо «Незалежність», LUFA, Львів – ТБ, «Голос України», «Медіа-стар», «Високий Замок», «День», Львівське обласне радіо, ТРК «Україна», «Львівська газета», 5 канал, Другий телеканал тощо. Крім того, клопотання написали співаки Владіслав Левицький, Назар Савко, Наталка Карпа, представник Піккардійської терції, а також представники туристичного альянсу, вишів, Асоціації таксі, ресторатори, спортсмени, історики, книговидавці, дипломати, театрали, митці та інші.

Головний редактор інформаційного агентсва ZIK Тарас Смакула. Фото: Роман Балук/ZIK

Свою заяву написав і батько Олега Панаса пан Ігор.

Нагадаємо, 9 грудня у Львові міліція затримала фотографа та активіста Євромайдану Олега Панаса. Його одразу ж було етаповано до Києва. Йому інкримінують п’ять статей: ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна), ст. 294 (масові заворушення), ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель і споруд), ст. 342 (опір представникові влади, працівникові правоохоронних органів), ст. 345 (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу).

11 грудня Шевченківський суд Києва обрав Олегові Панасу запобіжний захід – два місяці під вартою. Остаточне рішення винесе апеляційний суд.



Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: У Львівській області ...
Наступна новина: Роман Навроцький: "На ...

КОМЕНТАРІ