Ярослав Мельник і Тарас та Мар’яна Прохаськи – переможці «Книги року ВВС»

Ярослав Мельник і Тарас та Мар’яна Прохаськи – переможці «Книги року ВВС»

14.12.13 10:54 0 544
«Далекий простір» Ярослава Мельника і «Хто зробить сніг» Мар’яни і Тараса Прохаськів стали переможцями конкурсу «Книга року BBC-2013» та «Дитяча Книга року ВВС-2013», що представлені ВВС Україна у співпраці з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Редактор Європейського хабу Bсесвітньої служби ВВС Артем Лісс зазначає: «Роман Ярослава Мельника, який переміг – це антиутопія, яка досліджує питання свободи. Романіст пише про свободу бачити, уникнути світу сліпих, але водночас і про свободу уникнути світу тих, хто може бачити, і хто править сліпими. Це – теми, які піднімаються в літературі по всьому світу, і крізь призму мандрівки головного героя цей роман дуже яскраво показує, що означає свобода і яка її ціна».

«Сніг – це звичайна річ для українців взимку, але і чудова книга Мар’яни і Тараса Прохаськів заслуговує на відзнаку. З неї наймолодші громадяни України дізнаються про дружбу, а також про те, як триматися разом і долати страх. Культурна програма ЄБРР стала партнером ВВС Україна для того, щоб підтримувати українську літературу, тому що ми віримо, що література є ключовою складовою демократичного суспільства, і вона починається з дитячих книг», – говорить директор з комунікацій ЄБРР Джонатан Чарльз.

Автор-переможець у кожній номінації отримає премію 1000 фунтів стерлінгів у гривневому еквіваленті. Видавництва, де вийшли друком книжки переможців, отримають право використовувати логотип конкурсу «Книга року ВВС» на всіх наступних виданнях цих книжок.

Цього року до журі премії «Книга року ВВС» увійшли: професор літературознавства Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агеєва, поет Тарас Федюк, журналіст Ольга Герасим’юк, головний редактор ВВС Україна Ніна Кур’ята, радник ЄБРР з питань культури Світлана Пиркало.

Премія «Книга року ВВС» була започаткована у 2005 році. З 2012 року, коли з’явилася нова номінація «Дитяча Книга року ВВС», премія проводиться у партнерстві з Культурною програмою ЄБРР, повідомляє ВВС Ukrainian.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ