З нагоди вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в Управлінні ДСНС в області відбулися урочисті збори.
Відкриваючи збори, перший заступник начальника Управління ДСНС в області полковник служби цивільного захисту Ігор Оксентюк, звертаючись до учасників зборів, відзначив вагомий внесок працівників пожежної охорони Прикарпаття в ліквідацію наслідків аварії та підкреслив, що своїм подвигом вони зупинили розповсюдження катастрофи, продемонструвавши мужність і відданість професійному обов’язку. Також Ігор Володимирович зазначив, що подвиг ліквідаторів служить мірилом морального авторитету та прикладом для наслідування молодих рятувальників. Всі учасники зборів вшанували хвилиною мовчання тих, хто пішов з життя внаслідок великих доз опромінення, отриманих при виконанні свого службового обов’язку.
Справжнім реквієм їх подвигу став фільм про Чорнобильську аварію, який учасники зборів переглянули з великим хвилюванням, адже ті трагічні часи навік закарбувалися в їх серцях На зборах виступили і самі ліквідатори, котрим волею долі судилося опинитися на передовій боротьби з радіацією, що вийшла з-під контролю людини, які на собі відчули гіркий присмак чорнобильської катастрофи, але, попри все, самі ліквідатори називають 14 грудня — святом і перемогою над невидимим ворогом. Вони поділилися своїми враженнями від пережитого у той тривожний час.
Цей захід мав свою особливість – на ньому були присутні члени Молодіжної адміністрації Івано-Франківської області. Перед урочистими зборами вони оглянули експозицію музею пожежно-рятувальної служби Прикарпаття, тож мали можливість відчути всю специфіку та особливість цієї непростої служби. І, виступаючи перед присутніми від імені молоді, голова Молодіжної адміністрації Івано-Франківської області Катерина Говера зазначила, що прийдешнє покоління не пам’ятає жаху Чорнобильської катастрофи, але вони вдячні за мирне життя і ліквідатори служать їм прикладом для наслідування.
Урочистим моментом зборів стало нагородження грамотами та відзнаками Управління ДСНС в області та Всеукраїнської асоціації ветеранів працівників та ветеранів служби - учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Заходи продовжилися ходою до пам’ятного знаку жертвам Чорнобиля, де за участю представників влади, духовенства, громади міста і самих учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС відбувся мітинг-реквієм.
Після його завершення, вшановуючи пам’ять про героїв-чорнобильців, працівники У ДСНС в області та ветерани пожежної служби поклали вінок та квіти до пам’ятного знаку.
Управління ДСНС в області.
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: В Закарпатській області ...
Наступна новина: У Львівському історичному ...