Продумайте текст свого оголошення. Опишіть квартиру як можна докладніше, щоб не витрачати час на зайві уточнення по телефону. Помістіть оголошення про продаж квартири в газетах, на спеціалізованих сайтах і т.д. Розміщуючи оголошення в інтернеті, завантажте фотографії. Обов'язково вкажіть, що ви власник. Покупці, які не хочуть мати справу з посередниками, поспішать зв'язатися з вами.
Як показувати квартиру і навіщо оформляти завдаток
Якщо ви хочете продати квартиру без посередників, то переговорами з потенційними покупцями і показами квартири ви будете займатися самі. Запасіться терпінням: дзвінків буде багато, іноді будуть зриватися зустрічі. Радимо завести окремий блокнот і записувати туди телефони тих, з ким домовилися про показ. Тоді напередодні зустрічі ви зможете передзвонити покупцям і дізнатися, чи не помінялися чи їхні плани. Особливо рада актуальна для тих, хто не проживає у квартирі.
Підтримуйте в квартирі порядок. Навіть якщо у вас скромний ремонт, чистота завжди справляє позитивне враження. Показуючи квартиру, бажано мати на руках копію правовстановлюючих документів. Покупці, швидше за все, захочуть їх подивитися. Поцікавтеся, чи є у покупців на руках гроші або вони припускають виручити їх, продавши власну квартиру. У першому випадку, варто піти на поступки покупцеві, якщо він торгується.
Отже, покупець знайдений. Наступний етап - оформлення договору завдатку у нотаріуса. Дізнайтеся заздалегідь, які документи потрібно взяти з собою. Якщо раптом угода не відбудеться, то завдаток залишається у вас (якщо передумав покупець) або повертається вами у подвійному розмірі (якщо угода не відбулася з вашої вини). Врахуйте, що в договорі завдатку обумовлюється термін, в який має бути здійснена операція. Перестрахуйтеся, взявши більше часу на оформлення документів.
Які документи потрібні для того, щоб продати квартиру в Україні
Для угоди вам знадобляться правовстановлюючий документ на квартиру, паспорт, ІПН, витяг про реєстрацію прав власності на нерухоме майно, довідки про відсутність заборгованостей по квартирі та інші документи.
Підготовка та збір документів - один з найбільш складних етапів у продажу квартири. Коли починати займатися документами? З одного боку, поки немає покупців, документи робити невигідно, тому що вони мають термін дії. Ви можете просто не встигнути продати квартиру. З іншого боку, квартиру з готовими документами купують охочіше.
Як відбувається операція купівлі-продажу
Угода відбувається у нотаріуса в призначений день. Заздалегідь дізнайтеся, чи є можливість перевірити у нотаріуса справжність купюр, продумайте, куди ви помістіть гроші після угоди.
Врахуйте, що на угоді оплачується держмито (у розмірі 1% від вартості квартири), збір до пенсійного фонду (ще 1%) і послуги нотаріуса. Найчастіше витрати діляться між покупцем і продавцем навпіл, головне, обговорити цей момент до угоди.
Попередньо вивчивши документи, нотаріус підготує договір купівлі-продажу. Уважно прочитайте його. Після обопільного підписання договору, відбувається передача грошей. Потім нотаріус запевнить договір. Старий примірник залишиться у нотаріуса, новий договір отримає покупець. Продавцю зобов'язані видати нотаріально завірену копію договору.
Uzinform
Источник: http://www.realdruzi.com.ua/sell
Автор: головний редактор УкрЗахідІнформ
.
Попередня новина: Як не бути обманутим при ...
Наступна новина: Як виглядає сучасний дизайн ...