На сайті Білого дому з’явилася петиція на підтримку УГКЦ

На сайті Білого дому з’явилася петиція на підтримку УГКЦ

15.01.14 10:17 0 591
На офіційному сайті Білого дому з’явилася петиція на підтримку Української греко-католицької церкви.

Як повідомляє РІСУ, в петиції цитується лист Міністерства культури України щодо погроз УГКЦ та висловлюється прохання допомогти захистити УГКЦ від позбавлення легального статусу.

Ознайомитись з петицією та підтримати її можна тут.

Нагадаємо, глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук) оприлюднив офіційний лист за підписом першого заступника міністра культури України Тимофія Кохана, в якому йдеться про «релігійну діяльність, яку на порушення вимог законодавства України про свободу совісті та релігійні організації здійснюють представники, зокрема, Української греко-католицької церкви на майдані Незалежності міста Києва впродовж грудня минулого року та на початку нового 2014 року».

Лист містить кілька приписів і завершується так: «Недотримання наведених приписів, згідно з положеннями статті 16 Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації», може слугувати підставою для порушення перед судом питання про припинення діяльності відповідних релігійних організацій».

Повідомлення про лист викликало негативну реакцію в різних колах. Зокрема, глава УГКЦ висловив переконання, що для молитви за мир не потрібно окремого дозволу влади. Глава УПЦ-КП патріарх Філарет теж наголосив, що «молитись ніхто не може заборонити».

В опозиції вимагають відставки керівництва Мінкультури за погрози УГКЦ. А у владній Партії регіонів лист Мінкульту розцінили як непрофесіоналізм і тиск на вірян.

Про це повідомив ZIK
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)

КОМЕНТАРІ