У Львівській області молодість досвіду не завада

У Львівській області молодість досвіду не завада

15.01.14 08:43 0 788
Служба дільничних інспекторів є найближчою до людей. Адже саме до них, зазвичай, поспішають люди, коли трапляється біда чи виникає якийсь побутовий чи, скажімо, сімейний конфлікт. Їхній обов’язок – вислухати людину, порадити та допомогти їй. А у будь-якій конфліктній ситуації правоохоронець має бути арбітром, котрий у власних висновках перш за все спирається на закон. З числа таких й старший дільничний інспектор Самбірського міськвідділу внутрішніх справ лейтенант міліції Микола Кіс.

Досконало володіючи у школі правознавством та історією, Микола вступив на юридичний факультет Львівського національного університету Івана Франка. Під час навчання він набував й практичного досвіду, працюючи у державній виконавчій службі та помічником судді у Львові. А вже на четвертому курсі вишу, Микола за власним бажанням перевівся на заочне відділення, добровільно пішовши служити в армію. Після строкової служби він влився у ряди контрактників. Втім, за кілька років в результаті скорочення, яке відбулося у військовій частині, молодий чоловік вирішив випробувати себе на правоохоронній ниві. Микола виявив бажання працювати дільничним інспектором. Щоправда, спершу у нього з’явилася можливість проявити себе у якості працівника патрульної служби. Після проходження спеціальних курсів у навчально-тренувальному центрі «Верещиця» Миколу скерували на роботу до батальйону патрульної служби, що у Львові. Опановуючи досвід у цій правоохоронній структурі, він сумлінно та відповідально виконував свої обов’язки. Втім, серйозні випробування на службі його очікували вже після переведення до Самбірського райвідділу внутрішніх справ.

Якось патрулюючи Самбором Микола Кіс та його напарник Богдан Сандак отримали від чергового райвідділу інформацію про те, що четверо громадян скоїли у місцевому парку розбійний напад на перехожого. Зловмисники відібрали у потерпілого мобільний телефон «Нокіа», зарплатну та кредитну картку. Прибувши у парк, стражі правопорядку помітили чотирьох підозрілих чоловіків. Помітивши правоохоронців, які прямували їм назустріч, молодики кинулися втікати. Двох із них патрульним вдалося наздогнати і затримати.

Після двох місяців служби патрульним у Миколи врешті з’явилася можливість працювати у лавах дільничних інспекторів. Молодого офіцера скерували на дільницю, розташовану на Самбірщині, яка охоплювала села Кульчиці, Сіде та Городище. Його першим наставником став старший дільничний інспектор капітан міліції Іван Бобак. Досвідчений шериф навчив Миколу азам адміністративної практики. Добре володіючи знаннями із кримінального законодавства, молодий дільничний досить легко втягнувся у роботу.

А от зі старшим дільничним інспектором майором міліції Ігорем Фляком, якого невдовзі призначили працювати у згаданій адміністративній зоні, Микола набув практичного досвіду у розкритті злочинів. Серед них, зокрема, були випадки, пов’язані із незаконною торгівлею алкогольними напоями. Дізнавшись про те, що у селі Нагірному декілька підлітків потруїлися сивухою, правоохоронці спільними зусиллями активізували боротьбу із торгівцями фальсифікованою горілкою. Одну за одною їм вдалося викрити декілька підпільних крапок, які діяли у селах Нагірному, Ралівці та Кульчицях. Згодом під час проведення експертиз було встановлено, що до алкогольних напоїв додавали домішки, які могли зашкодити здоров’ю людини. Внаслідок тривалого вживання цих напоїв у людини навіть міг погіршитися зір. Усіх торговців було засуджено до штрафу, розмір якого сягав не менше восьми з половиною тисяч гривень.

У 2012 році керівництво райвідділу міліції звернуло увагу на Миколу Кіса, на рахунку якого на той час було найбільше адміністративних протоколів та розкритих злочинів. Відтак шерифа було вирішено призначити виконувачем обов’язків старшого дільничного інспектора. Й Микола зумів виправдати сподівання керівництва підрозділу. Лише упродовж минулого року йому та двом його напарникам старшим лейтенантам міліції Віталію Ленчицькому та Ігорю Кульчицькому-Цмайло вдалося розкрити 38 (!) злочинів, серед яких крадіжки, шахрайства, вимагання, підробки документів.

На слід одного зі злочинців їм вдалося натрапити у селі Нагірне. Житель цього населеного пункту викрав у товариша по-чарці паспорт. Вирядившись, мов власник документа, спритник подався до філій одного з банків, аби узяти кредит. Не помітивши нічого підозрілого, працівник кредитного відділу установи надав чоловікові позику. Відтак аферисту вдалося скористатися послугами ще кількох банківських установ. Узявши кредитів на загальну суму понад сім тисяч гривень, він не спромігся повернути жодної копійки. Втім, дільничні інспектори зуміли розставити усі крапки над «і», довівши причетність шахрая до скоєних злочинів.

Уже цьогоріч Микола Кіс та його колеги спільними зусиллями розкрили низку крадіжок. Так, зокрема, вони вирахували громадянку, котра на автовокзалі у Самборі викрала у місцевої жительки стільниковий марки «Нокіа». А ще правоохоронці викрили підлітка, котрий минулоріч поцупив металеві вироби із підсобного приміщення свого односельчанина. Не вдалося уникнути відповідальності й циганові, котрий відібрав у жительки села Стрілковичі мобільний телефон та гроші. З’ясувалося, що останній причетний ще й до скоєння крадіжки, скоєної у Закарпатті.

У вересні 2013 року лейтенанта міліції Миколу Кіса призначено старшим дільничним інспектором на адміністративній зоні, яку він досі обслуговував. Тут нині розташовано 18 сіл та 10 хуторів, в яких проживає 28 тисяч громадян. Йому й надалі допомагають молоді шерифи старші лейтенанти міліції Віталій Ленчицький та Ігор Кульчицький-Цмайло, а також лейтенант міліції Мар’яна Цибовська, котрій цього рід довірено дільницю у селі Ралівка. Микола Романович задоволений роботою цих дільничних інспекторів.

– Вони не лише стежать, аби на власних дільницях панував порядок, а й підставляють один одному своє плече, – зазначає офіцер. – Коли хтось із них іде у відпустку, на лікарняне чи, скажімо, їде у справах до суду, його завжди підстрахує колега. Кожен з них фактично відповідає займаній посаді, адже сумлінно та відповідально ставиться до своєї роботи.

Внесок лейтенанта Кіса та його підлеглих в охорону громадського порядку та боротьбу зі злочинністю позитивно оцінили депутати сільських рад. Вони не словом, а ділом допомогли правоохоронцям. Завдяки їх сприянню відремонтовано дільничні пункти адміністративної зони, розташовані у селах Вільшаник та Чуква. А ще ці приміщення облаштовано новими меблями.

До речі, цьогоріч Миколу Кіса визнано кращим дільничним інспектором Самбірського міськвідділу міліції. Під час конкурсу, проведеного у районі, з’ясувалося, що він краще за інших володіє знаннями нормативної бази та оперативною інформацією на своїй дільниці. А ще йому вдалося зразково скласти іспити зі стрільби та фізичної підготовки. Відтак Микола взяв участь в обласних змаганнях серед шерифів, за підсумками яких потрапив у першу десятку.

А ось як відгукуються про лейтенанта Кіса його безпосередні керівники.

– Це відповідальний та пунктуальний працівник, – зазначає начальник міліції громадської безпеки Самбірського міськвідділу внутрішніх справ підполковник міліції Руслан Зазулькевич. – Він вчасно виконує доручені йому завдання. До речі, під час нічних рейдів, які ми спільно проводили, я переконався, що цей офіцер добре орієнтується на своїй дільниці.

– Починаючи свою роботу, Микола доводить її до кінця, – наголошує начальник сектору дільничних інспекторів міськвідділу майор міліції Степан Пітусь. – Наш дільничний – наполегливий, дисциплінований та виконавчий, коректно та по-людськи спілкується з людьми. Будь-яку людину намагається уважно вислухати, незалежно від становища та ситуації, в якій вона перебуває.

Юрій СКОБАЛО,

На фото: майор міліції Степан Пітусь обговорює робочі питання з лейтенантами міліції Миколою Кісом та Мар’яною Цибовською
Автор: УкрЗахідІнформ .
ОЦІНИТИ НОВИНУ
3 (голосів: 0)
Попередня новина: В Закарпатській області ...
Наступна новина: У Борисполі Леніна ...

КОМЕНТАРІ